• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç MÜSİADda Selçuk Öztürk konferansı!
07 Kasım 2013 Perşembe 11:10

Genç MÜSİAD'da Selçuk Öztürk konferansı!

Genç MÜSİAD Konya Şubesi, Tecrübe Paylaşım Toplantılarında Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürkü ağırladı.

MÜSİAD Konya Şubesi Brifing salonunda yapılan programa çok sayıda Genç MÜSİAD Üyesi katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Mehmet Ali Özbuğday, “Gençlerin gelecek vizyonuna ışık tutabilmek için tecrübe paylaşım toplantılarını önemsiyoruz. Bizler geçmiş deneyimlerin geleceğimize ışık tutacağı inancındayız. Konya’nın sanayi ve ticaretine yön veren isimlerin bizlere vereceği katkının bizlerin hayatında önemi yeri olacaktır” dedi.

Açılış konuşmasının ardından konferansa geçildi. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, “Burada sizlerle beraber bulunmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Sizler değerli vakitlerinizi ayırıp bu vatan uğruna, birliktelik uğruna bu masalarda toplanıyor bizleri sevindiriyorsunuz. Sizler Türkiye’mizin yarınlarına ışık tutacak gençlersiniz. Bizler sizlerden heyecan ve umut alıyoruz. Sizlerden enerji alarak daha fazla hizmet ediyoruz. Bu yüzden Genç MÜSİAD’ın yeri bizlerin gönüllerinde her zaman ayrıdır” şeklinde konuştu.

Türkiye ekonomisindeki gelişmeleri değerlendiren Başkan Selçuk Öztürk, “Türkiye’de son yaşanan olaylardan altı ay önce Türkiye’nin notu artırılıyor. Türkiye 25 yıl aradan sonra yatırım yapılabilir hale geliyor. Milli gelir on yıl içinde 3 kattan daha fazla bir artış gösteriyor. Otuz yıldır başımızın derdi olan terör bitme noktasına geliyor. Bu saydığım olaylar ülkemizin yükselmesini istemeyen kişiler yada kurumlarca çeşitli konular bahane edilerek engellenmeye çalışılıyor. Ekonomik güven siyasi iktidarın gücü ve istikrarlı ekonomi ile bağlantılıdır.  Gezi hadiseleri Türkiye’nin imajının zedelenmesi, siyasi iktidarın kötülenmesi ve güvenin kırılması için düzenlenmiştir. Uluslararası camia da Türkiye’yi zayıflatmak istiyorlar. Bu olaylarla Suriye ve Mısır’da yaşanan olayları ilişkilendirebiliriz’’ ifadesini kullandı.

Konya Ticaret Odasının tarihi hakkında bilgi veren Öztürk , “Bugün, Konya Ticaret Odası 75 Meslek Komitesi ve 20 binin üzerinde üyesiyle Türkiye’nin en büyük 6. odası unvanına sahiptir. Konya; tarihi İpek Yolu başta olmak üzere, dönemin diğer önemli ticaret yolları üzerinde bulunmuş, doğuyla batı arasında köprü olmuş, kültürel zenginliği ve turizm potansiyeli yüksek,  Selçuklu zamanında başkentlik yapmış, içinde bin tane medresenin bulunduğu önemli bir şehirdi. Ama inanıyorum ki gelecekte Konya eski zamanlarına geri dönecektir. Böyle bir şehrin Ticaret Odası Başkanlığını yaptığım için çok şanslıyım” dedi.

Son olarak gençlere tavsiyelerde bulunan KTO Başkanı Selçuk Öztürk, “Kendi uğraştığınız iş neyse o alanda rakipleriniz arasında en iyi olmaya çalışın. Dünyayı takip edin, teknolojiyi takip edin. Sürekli kendinizi geliştirin. Dürüst ve samimi bir şekilde çalışın. Eğer bu söylediklerimi yapacak olursanız bizlerin önüne kimseler geçemeyecektir” şeklinde konuştu.
Programın sonunda Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Mehmet Ali Özbuğday, KTO Başkanı Selçuk Öztürk’e günün anısına hediye takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA