• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç MÜSİADda Konyanın analizi yapıldı
26 Aralık 2011 Pazartesi 14:13

Genç MÜSİAD'da Konya'nın analizi yapıldı

Genç MÜSİAD Konya Şubesi Eğitim Günleri toplantıları kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansı Uzmanı İsmail Ünverin Rakamlarla Konya Analizi konferansı MÜSİAD Konya Şubesinde gerçekleştirildi.

Katılımın yoğun olduğu programda açılış konuşmasını yapan Genç MÜSİAD Konya Şubesi Başkanı Yakup Barınlı, “Son yıllarda hem ülkemizde hem de Konya’mızda gözle görülür gelişmeler yaşanmaktadır. Eğitim alanında Selçuk, Karatay, Mevlana ve Konya üniversiteleriyle öne çıkan, sanayide ise eski ve yeni organize saniyeleriyle büyüyen ve KOBİ başkenti olarak katma değer ortaya koymaktadır” dedi.

Açılış konuşmasının ardından konferansa geçildi. Mevlana Kalkınma Ajansı Uzmanı İsmail Ünver konuşmasında, “ Ülkemiz 2023 hedeflerine hızla ilerlerken, Konyamız bu hedeflerin neresinde ne ölçüde yer alacağını daha iyi anlayabilmek için yaptığımız bu çalışma ile Konyamızı 116 temel başlık altında inceledik” dedi.

İsmail Ünver sözlerinin devamında, “Tarihte de görüldüğü gibi Konya ekonomik, ticari ve sosyal açıdan kendi bölgesini etkileyen ve yönlendiren bir çekim merkezidir. Yapılan araştırmalarda 11 temel başlıkta ülkede birinci sırada yer alan Konya, sürekli kendini yenileyerek ve gelişerek büyümeye devam etmektedir. Tarım alanları açısından Türkiye’nin yüzde 9,8’ini oluşturuyoruz. 2009 yılı verisine göre de Türkiye’de organik tarımla uğraşan çiftçilerin yüzde 4,51’i Konya’dadır. Yumurta üretiminin yüzde 14,1’ini gerçekleştiren Konya, bal üretiminde yüzde 1,29’da kalmıştır. 2023’e 12 yıldan az bir zaman kaldı. Hedefimiz her alanda Türkiye’de ilk 5 olmalı. Bahsedilen birçok başlık için 12 yılda bu hedefe ulaşmak zor olabilir. 2023 Konya’sı için daha yapacak çok işimiz var” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Yakup Barınlı tarafından, İsmail Ünver’e günün anısına hediye takdim edildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA