• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç MÜSİAD, Özboyacıyı ağırladı
14 Mayıs 2012 Pazartesi 15:43

Genç MÜSİAD, Özboyacı'yı ağırladı

Genç MÜSİAD Konya Şubesi, Tecrübe Paylaşımı Toplantısında Özboyacı Altın Yönetim Kurulu Başkanı ve 3. Dönem MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ziya Özboyacı'yı ağırladı.

Genç MÜSİAD Konya Şubesi, Tecrübe Paylaşımı Toplantısında Özboyacı Altın Yönetim Kurulu Başkanı ve 3. Dönem MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ziya Özboyacı’yı ağırladı. Gençlere ticarette başarının sırlarını anlatan Özboyacı, “4K’ya dikkat etmek lazım nedir bu; kalite-kalite-kalite-kalite yani mekan, ürün, fiyat ve personel kalitesidir” dedi.

Genç MÜSİAD Konya Şubesi Tecrübe Paylaşımı Toplantısı Özboyacı Altın Yönetim Kurulu Başkanı ve 3. Dönem MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ziya Özboyacı ile yapıldı. MÜSİAD Konya Şubesi’nde gerçekleştirilen  programa çok sayıda Genç MÜSİAD üyesi katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Yakup Barınlı, “Genç girişimcilerin daha donanımlı ve sağlam adımlarla iş dünyasına adım atmasına vesile olan bu kurumun kuruluşuna önayak olan Sayın Özboyacı’ya toplantımıza teşriflerinden onur duyduk” dedi.

Yakup Barınlı’dan sonra sözü alan Ziya Özboyacı “MÜSİAD gönül verdiğimiz bir kuruluş, böyle bir kuruluşu her zaman ileriye götürmek boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu. Ticarete ilk olarak Mevlana bölgesinde turistik eşya ticaretiyle başladığını belirten Özboyacı Altın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Özboyacı, “İş hayatında olgunlaşmak için  STK’larda çalışma yapmak önemli bir başlangıç. Türkiye’nin geçmişini mutlaka bilmeniz gerekiyor. Geçmişe bakarak dersler ve örnekler çıkarmanız gerekiyor. Geçmişle geleceği bağdaştıracak olacak sizlersiniz önce gayret edin sonra tevekkül isteyin ” dedi

MÜSİAD’ın önemine değinen Ziya Özboyacı, “MÜSİAD sosyal etkinliklerin en önde gelen kuruluşudur. Buranın kıymetini iyi bilin. Çevrenizdeki insanların hizmetine koşan sosyal bir işadamı olmalısınız. Sizler bilgisayar çağı gençlerisiniz. Bu yüzden erken yaşta çoğu şeyleri üstlenebiliyorsunuz. İnovasyonları takip edebiliyorsunuz. Hepimiz MÜSİAD’dan çok şeyler öğrendik. Burada konuşulan her şey gün gelir karşınıza çıkar” ifadesini kullandı.

Ticarette başarılı olmanın dört ana unsuru olduğunu belirten Özboyacı, “ Kalite-kalite-kalite-kalite yani mekan, ürün, fiyat ve personel kalitesidir” dedikten sonra gençlere hiçbir eğitim masrafından kaçınmamalarını önerdi.

Konuşmasının sonunda Genç MÜSİAD Üyelerinin sorularını cevaplayan 3. Dönem MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ziya Özboyacı’ya günün anısına Başkan Yakup Barınlı tarafından hediye takdim edildi.

 

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA