• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç MÜSİAD Ankaraya çıkarma yaptı
15 Kasım 2012 Perşembe 13:16

Genç MÜSİAD Ankara'ya çıkarma yaptı

Genç MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu ve Üyeleri, Ankarada TBMM ve Bakanlıklara özel ziyaret programı yaptı.
Genç MÜSİAD Konya Şubesi’ni Ankara gezisinde ilk olarak Ak Parti grup toplantısına katılan Gençler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını dinledi. Grup Toplantısının ardından Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Yakup Barınlı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a günün anısına hediye takdim etti.
Grup Toplantısının ardından Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu ve Üyelerine yemek ikram etti. Genç MÜSİAD’lılara tavsiyelerde bulunan Baloğlu, “Sizin gibi değerli şahsiyetleri burada ağırlamaktan mutluluk duyarım. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizleri her zaman ağırlamak isterim ne zaman isterseniz ziyaretlerimize gelebilirsiniz. İnanıyorum ki hepiniz birer başarılı iş adamı olacak ve Konya’mızın adını bütün dünya’ya duyuracaksınız” dedi.
Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Yakup Barınlı da, Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu’na teşekkür ederek,  “Bu vatana layık birer iş adamı olma uğrunda ilerlemeye gayret sarf ediyoruz ve inşallah bu yolda da başarılı olmaya çalışıyoruz. Sizleri örnek alıp sizin çalışma hızınıza yetişmeye gayret gösteriyoruz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Genç MÜSİAD Üyeleri tarafından Mustafa Baloğlu’na günün anısına hediye takdim edildi.
Daha sonra Dışişleri Bakanlığına geçen Genç MÜSİAD üyelerini burada Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Naci Koru karşıladı. Yapılan görüşmelerde ağırlıklı olarak Suriye’deki gelişmeler ele alındı. Türkiye’nin Dış ilişkiler konusunda nasıl bir politika izlediğini anlatan Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, “Şu anda 69 ülke ile vizesiz giriş-çıkış yapabiliyoruz. Türkiye artık Dünya’ya örnek olan Ülkeler arasında yer alıyor. Bunu size şöyle kısaca özetleyebilirim Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu her gün en az beş veya altı ülkenin Dışişleri Bakanı ile telefonla görüşüyor. Genç MÜSİAD olarak bizlere olan ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ederim.” dedi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcı Halil Etyemez’i de ziyaret eden Genç MÜSİAD üyeleri Halil Etyemez’den bakanlık çalışmaları hakkında bilgi aldı. Konyalı gençleri ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Etyemez, “Bizleri unutmayıp ziyaretimize geldiğiniz için teşekkür ederim. Hepiniz birer genç işadamı veya iş adamı adayısınız Allah’ın yardımı yürüdüğünüz yolda sizlerin üzerinde olsun. Sizler Türkiye’mizin geleceğisiniz yarınlarısınız. İnanıyorum ki hepiniz çok başarılı olacaksınız.” İfadelerini kullandı.  Genç MÜSİAD üyelerinin sorularını cevaplayan Sayın Halil Eyemez’e günün anlam ve önemi adına tablo hediye edildi.
Genç MÜSİAD Üyeleri Ankara programında; Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, TBMM İdare Amire Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, Türkiye’nin en genç Milletvekili Bilal Macit, Konya’nın en genç Milletvekili Mustafa Akış ve Konya Milletvekilleri, Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Zafer Çubukçu’yu da makamlarında ziyaret etti.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA