• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç kadın 15 yıl sonra siğillerden kurtuldu
14 Eylül 2010 Salı 11:20

Genç kadın 15 yıl sonra siğillerden kurtuldu

Karaman'da yaşayan ve ayak tabanlarında çıkan siğillerle tam 15 yıl boğuşan İmkan Kirtiş, Podomania Ayak Sağlığı Merkezi'nde sağlığına kavuştu
Karaman'da yaşayan ve ayak tabanlarında çıkan siğillerle tam 15 yıl boğuşan İmkan Kirtiş, Podomania Ayak Sağlığı Merkezi'nde sağlığına kavuştu.
 
İnsan yaşamını cehenneme çeviren ve zamanında müdahale edilmediği zaman yaşam boyu ayaklardaki en büyük ızdırap haline gelen siğillerle mücadelenin zor olduğunu ifade eden Podomania Ayak Sağlığı Merkezi uzmanlarından Nazlı Ekici, "Siğil, bulaşıcı bir hastalık olup insandan insana en kolay bulaşan hastalıklardan birisidir. Derinin muhtelif yerlerinde görülebildiği gibi deri üzerinde de hızla yayılır. Ülkemizde ayak tabanında da yoğun olarak gördüğümüz siğiller çoğu zaman nasırla karıştırılmaktadır.
Siğilden kurtulmak öyle kısa vadeli olmayıp, bakımı ve tedavisi uzun bir süreçtir" dedi.
Ayaklarda oluşan siğillerle ilgili Adana, İskenderun ve Gaziantep'te bulunan merkezlerinde gerekli müdahalelerin yapıldığını ve hastanın da mücadele için kararlılığıyla sorunların çözüldüğünü kaydeden Ekici, "Öncelikle hastanın bu süreci kabullenmesi ve uygulamaları harfiyen yerine getirmesi gerekir. İmkan Kiriş adlı hastamız bu anlamda bizimle uyum içerisinde hareket ederek 1 yıl süren bakım ve kontrollerin ardından siğillerinden kurtuldu. Ayaklardaki siğiller insan yaşamını çok kötü etkiler. İş yapmasını, yürümesini, koşmasını engeller. Ancak İmkan Kiriş bu sorunları aşarak sağlığına kavuştu. Buna benzer sorunlar yaşayanların Adana, Gaziantep ve İskenderun'daki merkezimize ulaşmaları ve ücretsiz kontrolden geçerek sorunlarının ne olduğunu öğrenmelerini tavsiye ederim. Gaziantepli vatandaşlarımız 0 342 322 05 05, Adanalı vatandaşlarımız 0 322 458 07 01 ve İskenderunlu vatandaşlarımız 0 326 614 49 09 numaralı telefonlarla merkezimize ulaşabilir, randevu alarak ücretsiz olarak kontrolden geçebilirler" diye konuştu.
 
Siğillerin mutlaka ayak bakım uzmanlarının kontrolü altında tedavi edilmesi gerektiğini, önemsenmeyen siğillerin sadece o insanın değil, temas halinde bulunduğu diğer insanlara da bulaşarak yayılacağına dikkat çeken Nazlı Ekici, şunları söyledi:
"Siğiller virüsü taşıyan kişilerin diğer insanlarla temasıyla deriden deriye bulaşabilir. Hijyenik olmayan ortamlarda, başkanının terlik ve ayakkabılarını giymeyle ve birçok nedene bağlı olarak siğiller bulaşabilir ve vücudun en zayıf noktalarında çoğalarak insan sağlığını olumsuz etkiler. El ve ayaklarda görülen siğiller kabarık ve üzeri kirtikli deri kabalaşması gibi görünür. Bu siğillerle oynanması, koparılması veya zaman içerisinde geçer düşüncesiyle herhangi bir önlem alınmaması siğillerin yayılmasına neden olur. Özellikle ayak tabanındaki siğiller nasır ile karıştırılabilir, ancak nasır çoğalma eğiliminde değildir. Yan yana siğiller birleşerek mozaik form dediğimiz geniş siğil alanları oluşturabilir ve yürümekte ağrı yaratabilir. Periungual tırnak etrafı siğiller ise özellikle ya tırnak yeme alışkanlığı olanlarda ya da manikür yaptıranlarda sıkça oluşabilir ve tırnak yatağının altına yayılarak tedavileri zorlaşabilir. Bu durumda olan vakaların mutlaka uzman merkezlere gitmelerini öneriyoruz. Siğillerle mücadele ancak uzmanların yardımı ve uygulayacakları metotlarla mümkündür. Yapılan uygulamalar siğillerden tamamen kurtulmak anlamına da gelmez."
Bugüne kadar birçok cerrahi müdahale geçirmesine rağmen olumsuz sonuçlar aldığını kaydeden İmkan Kiriş de, "Çocukluk yıllarımdan itibaren ayaklarımda siğiller oluşmaya ve hızla yayılmaya başladı. Önce bunları nasır zannettik. Ancak uygulanan tedavi yöntemleri sadece bana acı verdi. Bunların nasır olmadığını, siğil olduğunu çok sonra öğrendik. Podomania Ayak Bakım Merkezi'nin bu konuda çok iyi olduğunu öğrendim. Konya'dan sürekli Adana'ya gelerek ayak bakım uzmanı Nazlı Ekici'yle uyum içerisinde bakım
sürecini tamamladım. Şimdi çok rahatım. Daha önce ev işi bile yapamazken şimdi spor dahi yapıyorum. Yürümenin ne kadar güzel ve zevkli bir şey olduğunu siğillerimden kurtulduktan sonra daha iyi anladım. 20 yıl boyunca siğiller bana cehennem hayatı yaşattı, ayakkabı bile giyemiyordum. Artık zevkime göre ayakkabılar almaya başladım. Ve son on beş yıldan sonra ilk kez rahat rahat ayakkabılarımı giyiyorum. Podomania Ayak Sağlığı Merkezi uzmanlarına ve özellikle Ayak Bakım Uzmanı Nazlı Ekici'ye çok teşekkür
ediyorum" diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA