• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gelişigüzel kullanılan ürünler tehlikeli!
06 Mayıs 2013 Pazartesi 14:18

Gelişigüzel kullanılan ürünler tehlikeli!

Meram Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Demir, sağlıklı yaşamanın yolları hakkında bilgi vererek televizyon ve radyolarda yoğun bir şekilde reklamı yapılan ve...
Meram Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Demir, sağlıklı yaşamanın yolları hakkında bilgi vererek televizyon ve radyolarda yoğun bir şekilde reklamı yapılan ve doğal otlardan elde edildiği ifade edilerek satılan ürünleri kullanmanın büyük tehlikelere yol açabileceğini söyledi.
Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Gastrolog Prof. Dr. Ali Demir, sağlıklı yaşamanın yolları hakkında önemli bilgiler verdi. Demir, doğal beslenmenin ve sporun sağlıklı yaşam için olmazsa olmaz unsurlardan olduğunu belirterek şunları söyledi: “Sağlıklı olmak için dikkat etmemiz gereken bir takım faktörler var. Tabi insanın genetik yapısı da son derece önemli ama bizim yapmamız gereken bir takım faktörlerde söz konusudur. Bu faktörlerin başında beslenmemize dikkat etmemiz gerekiyor. Elimizde olan bir başka faktör spor yapmaktır. Bunun dışında besinlerimize mümkün olduğu kadar dikkat etmemiz gerekir. Mümkün olduğu kadar doğal beslenmeliyiz. Besinlerimizi elimizden geldiği kadar evimizde üretmeye çalışmalıyız. Çünkü marketlerden alınan yoğurtların içerisinde katkı maddesi olabiliyor ama evde yapılan yoğurtlarda katkı maddeleri olmadığından bakteriler rahatlıkla üreyebiliyor. Olması gereken de, normal olan da bu zaten. Bu nedenle mümkün olduğu kadar doğal beslenmeye önem göstermeliyiz.”
GIDA TAKVİYESİ OLARAK SUNULAN ÜRÜNLERE DİKKAT!
Prof. Dr. Demir, gün geçtikçe toplumumuzda etkisi artan şifalı otlar oluştuğu söylenen ürünlerle ilgilide çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çoğu Tarım Bakanlığı tarafından izinli olan bu ürünlerin ciddi sağlık problemlerine yol açabileceğini ifade eden Demir, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “ Bir diğer husus televizyonlarda ve radyolarda Tarım Bakanlığı izni ile sunulan gıda takviyesi olarak adlandırılan maddelerdir. Bu ürünler insan sağlığı açısından önemli risk faktörü oluşturabiliyor. Bizim hastanemize her ay birkaç kişi Tarım Bakanlığından onaylı bu ürünlerden zehirlenerek geliyor. Karaciğer koması nedeniyle veya karaciğer enzimleri ileri derecede yükselmiş olarak bize gelen çok sayıda hasta mevcut. Bu yüzden de bu ürünlerden vatandaşlarımızın mümkün olduğunca uzak durmalarını öneriyoruz. Hekim kontrolü olmadan ilaç kullanılmaz. Bu ürünlerin gelişi güzel kullanılmasının insan sağlığını son derece olumsuz etkilediğini görüyoruz. Radyo ve televizyonlardan sunulan bu ürünlere halkımız ne yazık ki itibar ediyor. Oysa inandırıcılığı işin iç yüzünü bilen insanlar için açık. Ben şahsen bu ürünlerin reklâmlarını izlediğimde ne kadar komik olduğunu görebiliyorum.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA