• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gelir testi için başbakanlık genelgesi yayınladı
11 Ocak 2012 Çarşamba 08:19

Gelir testi için başbakanlık genelgesi yayınladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, genel sağlık sigortalısı gelir tespit işlemlerinde sorun yaşanmaması için genelge yayımladı.
Başbakan Erdoğan, genel sağlık sigortalısı gelir tespit işlemlerinde sorun yaşanmaması için genelge yayımladı. Buna göre gelir tespiti ve gelir testi işlemlerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları yürütecek. Bu işlemlerin en kısa zamanda sonuçlandırılması, yürütülen hizmetlerde bir aksaklığa meydan verilmemesi ve vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamasının önlenmesi için mülki idare amirleri ihtiyaç duyulan personeli, vakıflarda görevlendirecek.
 
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, genel sağlık sigortalısı gelir tespit işlemlerinde sorun yaşanmaması için genelge yayımladı. Buna göre gelir tespiti ve gelir testi işlemlerinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülecek. Bu işlemlerin Vakıflar tarafından en kısa zamanda sonuçlandırılması, yürütülen hizmetlerde bir aksaklığa meydan verilmemesi ve vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamasının önlenmesi için mülki idare amirleri ihtiyaç duyulan personeli vakıflarda görevlendirecek.
Genel Sağlık Sigortalısı Gelir Tespiti İşlemleri ile ilgili Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzalı Genelge'de Genel Sağlık Sigortası Kapsamında Gelir Tespiti, Tescil ve İzleme Sürecine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" ile diğer ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde genel sağlık sigortalısı gelir tespiti ve gelir testi işlemleri başlatıldığı vurgulandı. Genel sağlık sigortası kapsamında gelir tespiti ve gelir testi işlemlerinin 3294 sayılı Kanuna göre kurulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (Vakıf) tarafından yürütüleceğinin belirtildiği Genelge'de bu işlemlerin Vakıflar tarafından en kısa zamanda sonuçlandırılması, yürütülen hizmetlerde bir aksaklığa meydan verilmemesi ve vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamasının önlenmesi için yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar mülki idare amirlerince yapılması gereken görevlendirmeler ve alınacak önlemlere yer verildi.
 
Buna göre mülki idare amirleri, 2 Kasım 2011 tarihi itibarıyla il ve ilçelerde; Yeşil Kart Bürolarında, Tek Adımda Hizmet Bürolarında ve Yeşil Kart hak sahipliği belirleme işlemlerinin yürütüldüğü diğer birimlerde, hizmet alımı yoluyla istihdam edilen personel de dahil olmak üzere, fiilen görev yapan personelden hizmetine ihtiyaç duyulanların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında görevlendirilecek. Vakıf fiziksel mekanlarının, donanım ve araç durumunun, gelir tespiti ve gelir testi işlemlerinin yoğunluğu da göz önünde bulundurularak yeterli duruma getirilmesi için gerekli önlemler alınacak. İdari mülki amirler bu hususlarla ilgili olarak gerekli hassasiyeti gösterecek ve herhangi bir aksaklığa meydan vermeyecek.....
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA