• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceklerini kazandılar
06 Haziran 2011 Pazartesi 15:34

Geleceklerini kazandılar

Selçuklu Belediyesi, tarafından düzenlenen Geleceğimi Kazanıyorum yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. Ambalaj atıkları kullanılarak yapılan eserler büyük beğeni topladı.
Selçuklu Belediyesi tarafından ilçe genelinde ambalaj atıklarını kaynağında ayırarak ekonomiye kazandırma, temiz ve sağlıklı çevre sağlama amacıyla ilköğretim okulları arasında düzenlenen yarışma sonuçlandı. İki farklı kategoride düzenlenen yarışmanın ödül töreni Selçuklu Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.  Programa İl Çevre Orman Müdür Vekili Namık Ceyhan, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Okul Müdürleri, öğretmen, öğrenci ve aileleri katıldı.
 

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Belediyemiz tarafından Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz ‘Ambalaj Atıkları Toplama’ ve ‘Geleceğimi Kazanıyorum’ yarışmaları düzenledik. Yarışmaya okullar ve öğrencilerimiz tarafından gösterilen ilgi bizi memnun etti. Öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ediyorum.

Atıkların geri kazanılması konusuna büyük önem veriyor ve bu konuda birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Toplayabildiğimiz çöpün yalnızca yüzde beşini geri kazanabiliyoruz. Sizlerin desteği ile bu oranı yükselteceğimize inanıyoruz. Geri kazanım oranının yükselmesi geleceğimizi kazanmamız anlamına geliyor. Topladığımız ve geri kazandığımız atıklarla ormanlarımızı kurtarır ve ekonomik anlamda ciddi katkı sağlarız. Bu tür etkinliklerle bu konuya dikkat çekmek istedik. Yarışmamıza katıldığınız için teşekkür ediyor ve dereceye giren öğrenci ve okullarımızı tebrik ediyorum” dedi.

İl Çevre ve Orman Müdür Vekili Namık Ceyhan, “Atıkların geri kazanılması; ağaçların kurtarılması, çevrenin korunması ve ekonomik olarak katkı sağlanması anlamına geliyor. Bu konularda gerekli hassasiyeti gösteren Selçuklu Belediyemize teşekkür ediyorum. Ayrıca yarışmaya katılan ve derece alan öğrencilerimizi kutluyorum” dedi

Ambalaj Atığı Toplama Yarışmasında Görme Engelliler Okulu birinci olurken Akıllı Tahta ile ödüllendirildi. İkinci olan Özel Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu Projeksiyon cihazı ve üçüncü olan Eşrefoğlu İlköğretim Okulu Tenis Masası ile ödüllendirildi.

“Geleceğimi Kazanıyorum” Yarışması birinci kategorisinde (1,2 ve 3.Sınıflar) birinci olan Abdullah Aymaz İ.Ö.O. Elif Sıla Demir bisiklet, ikinci Dr. Mustafa Öten İ.Ö.O. S.Tunahan Özer Eşofman Takımı, üçüncü Kemal Rızvanoğlu İ.Ö.O. Beyza Yaman Scooter kazandı.

Geleceğimi Kazanıyorum Yarışması ikinci Kategorisinde (4,5,6,7 ve 8.Sınıflarda) Birinci Selçuklu Toki İ.Ö.O. Rumeysa Kartal Dizüstü Bilgisayar, ikinci Abdullah Aymaz İ.Ö.O. Selman Özarıcı Netbook, üçüncü M.Mustafa Kemal İ.Ö.O. Ahmet Bozdemir konuşan sözlük ile ödüllendirildi.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Çevre ve Orman Müdür V ekili Namık Ceyhan ile Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay tarafından verildi. Protokol üyeleri ve konuklar yarışmaya katılan tüm eserlerden oluşan sergiyi beğeni gezdiler.

Programda öğrenciler tarafından atık maddelerden yapılan kıyafetlerle birde defile sunumu yapıldı.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA