• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gelecek için umutla kararlıkla yolumuza devam etmeliyiz
21 Aralık 2013 Cumartesi 12:25

Gelecek için umutla kararlıkla yolumuza devam etmeliyiz

Rabia Platformu sözcüsü ve gazeteci-yazar Dilipak, bugün yaşanılanların dayanışmayı arttırması ve gelecek için umutla, kararlılıkla, edinilen tecrübelerle yola devam edilmesi gerektiğini ortaya koyduğunu söyledi.

Rabia Platformu sözcüsü ve gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Konferans Salonu'nda "Sosyal Medya" konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Günümüzde internet sayesinde dünyanın her köşesindeki olayın hemen duyulduğunu, neredeyse hiçbir bedel ödemeden bilgiye ulaşılabildiğini ifade eden Dilipak, internetin bir fırsat olabileceğini söyledi. Dilipak, "Sosyal medya dünyada ne olup bittiğini bilmemiz için çok büyük bir imkan. Mısır'daki katliamında kimsenin ses çıkarmayacağını düşünen ülke liderleri düşünüyordu: 90 milyon kişi bu katliamın ardından rabia işareti yaptı. Daha sonra 300 milyon insan darbecileri ve onlara destek verenleri protesto etti. Rabia platformu böyle doğdu. Herkes şok oldu. 300 milyon insan haksızlığa itiraz edebiliyor" diye konuştu.

"Yaşanan olaylar, sistem içine sızmış ajanları temizlemek için fırsat"

Türkiye gündemindeki konulara değinen Dilipak, şöyle konuştu:

"Bugünkü olaylar bizim sinir sistemimizi canlandırmalı. Yaşadığımız olaylar sistem içine sızmış ajanları temizlemek için fırsat olamalı. Dayanışmamızı arttırmalı. Gelecek için daha umutla kararlıkla bu tecrübelere sahip olarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Bizim kurtuluşumuz İslam ümmetinin kurtuluşu olacak. Bugün Mısır'da Mursi'ye idam istiyorlarsa, burada da Tayyip Erdoğan'a aynı tehdit mesajı veriyorlar. Bangladeş'te Molla'ya yapılan tehdit ve idam hepimize aynı adresten yönetilen tehdit." 

İran ambargosunun kalkmasının sebebinin, İran'daki paranın Irak üzerinden Türkiye'ye girişini engellemek olduğunu savunan Dilipak, "Türkiye'de Boşnaklardan, Arap dünyasından dünyanın her köşesinden para geliyor. Şimdi para girişini engellemek için 'Türkiye'ye kara para girişi var' diyerek, yolsuzluk operasyonunun maskesi altına para girişine aracılık edenlere mal varlığına el koyma ihaneti oynanıyor. Yolsuzluk iddialarının arkasına saklanmış başka bir ihanet var" iddiasında bulundu. 

Dilipak, Numan Kurtulmuş'un bulunduğu iddia edilen internetteki görüntülere de değinerek "Gözleri o kadar körmüş ki; Numan Kurtulmuş'un tipi buna müsait değil, istese de yapamaz. Allah böyle şaşırtır" dedi. 

Türkiye ile Çin'in "gümrük anlaşması" yapması durumunda 10 yıl içerisinde çok şeyin değişeceğini dile getiren Dilipak, "Almanya'ya insani yardım gönderirsiniz. Ne elektronik satabilirler, ne otomobil, ne de beyaz eşya. Gücünüzün farkına varın. Ama kaybetmenin bedelini ödeyemezler. Kendilerinin kontrol ettiği birini başa geçirmek istiyorlar. Bizi durduramayacaklar" diye konuştu.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA