• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gelecek bugünden şekillenmektedir
23 Eylül 2011 Cuma 17:55

'Gelecek bugünden şekillenmektedir'

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Faruk Eczacıbaşı Başkanlığındaki heyet Konya Ticaret Borsasını (KTB) ziyaret etti.

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Faruk Eczacıbaşı Başkanlığındaki heyet Konya Ticaret Borsasını (KTB) ziyaret etti.

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) bir dizi temaslarda bulunmak üzere Konya’ya geldi. Faruk Eczacıbaşı Başkanlığındaki heyet ilk olarak Konya Ticaret Borsasını (KTB) ziyaret etti. Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli’den, ‘Konya 2023 vizyonu’ hakkında ayrıntılı bilgi alan heyet, temaslarına Konya Ticaret Borsası Elektronik Satış Salonu’nu inceleyerek başladı.

Türkiye Bilişim Vakfı’nın üç gün sürecek olan Konya gezisine, TBV Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, Probil Bilgi İşlem San. Tic. A.Ş. CEO Turgut Gürsoy, Koç Sistem Bilgisayar A.Ş. Mehmet Nalbantoğlu, Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Lisansüstü Politikalar Cemile Arıkan, Microsoft Bilgisayar Yazılım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, Elektronik Bilgi Güvenliği A.Ş. Genel Müdürü Can Orhun’un da katıldı.

Uygulanan Kamu Reformu Teknolojik İlerlemeyi Hızlandırmaktadır
2023 Konya Tarım Vizyonu konulu sunum yapan KTB Yönetim Kurulu Başkanı M. Uğur Kaleli, gerçekleştirilen ve yapımı devam eden projeler hakkında bilgi vererek, ‘Kurumlar ileri görüşlü, öngörülü, teknolojik gelişmelere açık, paylaşımcı kadrolar ile desteklenmelidir. Teknolojik gelişmelerin izlenmesi ve bilimsel yönetim ile planlama yeteneğinin de artacağına şüphe yoktur. Burada da ileriye yönelik planlamada istikrarın önemi çıkmaktadır. Siyasi nedenlerden dolayı karar verici konumundakilerin sık sık değişmesi, istikrarlı, ülke çıkarlarını gözeten politikaların uygulanmasını engellemiştir. Bu nedenle halen uygulanmakta olan kamu reformu ülkemizin teknolojik ilerlemesini hızlandıracak hayati bir gelişmedir. Türkiye, bilişim sektöründeki gelişmelere kayıtsız kalamaz. Gelecek bugünden şekillenmektedir. Bugünü kaçırırsak geleceği yakalamamız asla mümkün olmayacak. Biz Konya ticaret Borsası olarak bilgi toplumuna ulaşma yolunda elimizden geleni yapıyoruz. Geçenlerde açmış olduğumuz Elektronik Satış Salonu ile dünya ile entegrasyonun sağlanması amaçlanmış ve her şeyin hızla değiştiği ve hızlı olanın bir adım öne çıktığı çağımızda ticarete de hızı, güveni ve güvenliği getirmiştir. Bu tür gelişmelerde Türk bilişim sektörünün gelişmeleri yakından takip ederek anında ülkemize getirmesi ve yaptığı Ar-Ge çalışmalarının kuşkusuz büyük rolü olmuştur’ dedi.
Teknolojinin Kalbinin Bizde Attığını Sanıyorduk
Yapılan ziyaret kapsamında ilk olarak KTB elektronik satış salonu gezilerek bilgi alışverişinde bulunuldu. Türkiye Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip olan elektronik satış salonundan çok etkilendiğini dile getirerek,’Teknolojinin kalbinin bizde attığını düşünüyorduk ama Konya Ticaret Borsası’nı görünce çok etkilendik. KTB’nin dünyada eşine az rastlanır teknik bir altyapıya sahip olması dünyaya entegre olma açısından önemlidir, dedi. Konya’da ilk durakları olan borsa da ağırlanmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Eczacıbaşı, çok iyi gözlemlerle ve anılarla ayrılıyoruz dedi.
Ziyaret sonunda günün anısına Konya Ticaret Borsası Başkanı M.Uğur Kaleli tarafından Eczacıbaşı’na plaket takdim edildi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA