• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğiniz parlak
14 Kasım 2012 Çarşamba 14:22

Geleceğiniz parlak

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Bizim de çıraklık dönemimiz oldu, kalfalık dönemimiz oldu, ustalık dönemindeyiz diyemeyeceğim, hala kalfalıkta adım atıyoruz" dedi.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çırak Eğitimi ve Öğretimi Vakfı'nın düzenlediği, 2 bin çırak öğrenciye elbise ve kırtasiye malzemesi dağıtım törenine katıldı.
Çıraklık eğitiminin önemine değinen Arınç, şöyle konuştu:
''Çırak eğitimi, Türkiye için de sizin için de fevkalade yararlı. Çırak eğitimine, mesleki ve teknik eğitime Türkiye'nin çok ihtiyacı var. Yaptığınız işi küçümsemeyin, hor görmeyin. Biz size muhtacız, Türkiye size muhtaç. Çünkü çırak denince, arkadan kalfalık, arkadan ustalık denince bir işi en iyi yapan insan akla gelir."
Geleceğiniz parlak
Çıraklık eğitimi öğrencilerine ''geleceğiniz parlak'' diye seslenen Arınç, ''Çünkü, Türkiye kalkınıyor, 2023 Türkiye'sinde 500 milyar dolarlık ihracat yapacağız ve milli gelir kişi başına 25 bin dolar olacak. Neyle yapacağız bunu, büyüyerek, gelişerek yapacağız ve Türkiye'nin sanayileşmesi sizlerin elleriyle olacak'' ifadelerini kullandı.
Bizimde çıraklık, kalfalık dönemimiz oldu
Ağabeyinin hem çalışıp hem okuyarak sonunda profesör hatta kurucu rektör olduğunu da aktaran Arınç, sözlerini şöyle tamamladı:
''Benim elim çok fazla iş görmedi, ama dilim biraz iş görüyor. Biz de siyasetçiyiz. Bizim de çıraklık dönemimiz oldu, kalfalık dönemimiz oldu, ustalık dönemindeyiz diyemeyeceğim, hala kalfalıkta adım atıyoruz. Ama ben size bakarak söylüyorum ki siz bizden çok daha önemli çok daha başarılı olacaksınız.''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA