• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğin şampiyonlarına malzeme desteği
01 Aralık 2011 Perşembe 10:08

Geleceğin şampiyonlarına malzeme desteği

Konya İl Özel İdaresi, İl Genel Meclisinin aldığı karar ile ilçelere spor malzemesi desteği yaptı.

Konya İl Özel İdaresi, İl Genel Meclisi’nin aldığı karar ile ilçelere spor malzemesi desteği yaptı. Futbol topu, futbol kalesi, basketbol topu, basketbol potası, voleybol topu, voleybol direk ve filesi, eşofman, spor sahalarını çevirmek için tel örgüden oluşan malzemeler, yetkililer tarafından ihtiyaç sahibi ilçelerden gelen temsilcilere teslim edildi.

Konya İl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu’nun 2011 yılı içinde 31 ilçede yaptığı spora destek kapsamındaki inceleme çalışmaları meyvesini verdi. Komisyon Başkanı İbrahim Gün, üyeler Abdülkadir Sarıtaş, Yaşar Tona, Rafet Furunkoyak ve Beycan Kalkan ile birlikte yıl içinde Meclis üyelerinin önergeleri doğrultusunda ilgili yerlerde inceleme yaptıklarını, okullar başta olmak üzere spor sahaları ve gençlerin spor malzemesi ihtiyaçlarını tespit ederek, bu ihtiyaçların alımı için gerekli kararı Meclis olarak İl Özel İdaresi’ne ilettiklerini kaydetti.

İl Genel Meclisi ile ortak aldıkları spor malzemelerinin gençleri spora teşvikte önemli bir katkı olacağını vurgulayan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Kaçmaz “Özel İdaremizin görevi yalnız yol, su, eğitim, sağlık, tarım yatırımları yapmak değil, spora da destek vermektir. Bu destek diğer yatırımlarımızda olduğu gibi artarak devam ediyor. Gençlerimizin boş zamanlarını spor sahalarında değerlendirmeleri için çaba gösteren İl Genel Meclisimize de teşekkür ediyorum” dedi.

İl Genel Meclisi’nin 1 yıl boyunca aldığı kararlar doğrultusunda ilçelerin spor alanındaki eksikliklerini gidermek için çalışan komisyon üyelerine teşekkür eden Meclis Başkanı Ali Selvi ise bu malzemelerle ilçelerden yeni şampiyonların çıkmasını ümit ettiklerini kaydetti.

Selvi, “Özel İdare olarak çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bütün bunları yaparken de sporu unutmuyor, ihmal etmiyoruz. Gençlerimizin kahve köşelerinden kurtulmaları için, onları spora yönlendirmek için Özel İdaremiz tarafından alınan malzemelerin dağıtımında startı verdik. Sadece merkezde değil, taşrada da amatör sporu destekliyor ve özendiriyoruz. Bu malzemelerle spor yapacak gençlerimizi kutluyorum” dedi.

İl Genel Meclisi’nin kararı ile İl Özel İdaresi tarafından alınan ve 31 ilçeye, talepleri doğrultusunda gönderilen spor malzemeleri arasında şunlar bulunuyor:
720 adet eşofman, 10 çift kale direği, 20 çift mini kale direği, 206 adet basketbol topu, 300 adet futbol topu, 160 adet voleybol topu, 30 adet hentbol topu, 100 adet voleybol filesi, 10 çift voleybol kale ağı, 5 adet tenis filesi, 20 çift basketbol filesi, 20 çift basketbol potası, 15 adet masa tenisi masası, 20 çift voleybol dikmesi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyeleri Konya'da
  • Konya'da Hız kurbanı olan Rabia'nın ağlatan 'Afrin' mektubu

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA