• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğin liderleri olacaklar
10 Ekim 2011 Pazartesi 14:18

Geleceğin liderleri olacaklar

Mevlana Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vehbi Çelik, Genç MÜSİAD Konya Şubesi Üyeleriyle Eğitim Günleri programında buluştu.

 MÜSİAD Konya Şubesinde gerçekleştirilen programa Genç MÜSİAD Üyeleri büyük ilgi gösterdi. Programda açılış konuşması yapan Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Yakup Barınlı, “ ‘Eğitim günleri’ programları ile Genç MÜSİAD üyelerine, farklı bakış açıları ile değişik konularda eğitimler verdiklerini” söyledi ve Mevlana Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vehbi Çelik katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Daha sonra konferansa geçildi. Toplam kalite yönetimi alanında gerçekleşen değişimler, liderlik alanında da yeni kavramların doğmasına yol açmıştır diyen Mevlana Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vehbi Çelik, “ Lider, grubu etkileyen, grubu arkasından sürükleyen kişidir. Liderlik ise, grubu etkileyebilme ve peşinden sürükleyebilme gücü olarak tanımlanmaktadır. Yönetici ise, karar verme ve yetki kullanma gücüne sahip olan kişidir. Anlaşıldığı gibi lider ve yönetici ayrımı ince çizgilerle ayrılmıştır. Bu ayrımın en güzel farkı ise liderlik Yaklaşımlarında karşımıza çıkar. Liderler doğarlar, liderler çalkantılı zamanlarda ortaya çıkarlar, liderler yetiştirilirler ve duruma bağlı olarak yaşarlar” dedi.
 Liderlikte ahlaki liderliğin en çok ihtiyaç duyulan liderlik biçimi olduğunu belirten Prof. Dr. Çelik, “ Ahlaki liderlik ise ahlaki ilkeleri benimseyerek, insanları yönlendirmeye dayalı bir liderlik biçimidir günümüzde ise toplum olarak en çok ihtiyaç duyduğumuz liderlik tipidir. Hem özel sektörde hem de kamu sektöründe çalışanların yaşadıkları temel sıkıntılılar moral liderle çalışamamak olarak göze çarpmaktadır. Bu durumda çalışanlarda iş tatminsizliği başta olmak üzere işi benimsememe, moral bozukluğu gibi durumlar ortaya çıkarmaktadır” şeklinde konuştu.
 Liderlikte vizyonerliğin önemine değinen Çelik, “ Vizyoner lider ise yeni bir manzaraya değil, yeni bir göze sahip olandır” dedi.

Programa soru cevap bölümüyle devam edildi.  Konferansın sonunda Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Yakup Barınlı, Prof.Dr. Vehbi Çelik’e günün anısına hediye takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA