• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gece-gündüz çalışan Başbakanımıza destek olalım
01 Mart 2011 Salı 14:14

Gece-gündüz çalışan Başbakanımıza destek olalım

AK Parti 25. Karatay İlçe Danışma Meclisi toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda teşkilat çalışmaları ve gündeme dair önemli açıklamalar yapılırken, her konuşmacı konuşmasının başında
AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın İlçe Danışma Meclisi toplantıları tüm hızıyla devam ediyor.
 
Bu kapsamda 25. Karatay İlçe Danışma Meclisi toplantısı önceki gün akşam Alaeddin Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Danışma Meclisi Toplantısı’na AK Parti Konya Milletvekilleri Orhan Erdem, Hüsnü Tuna, Ali Öztürk, Ayşe Türkmenoğlu, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Erkuş, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Mustafa Yazlık, Hasan Hüseyin Karapınar, Mustafa Kürkçü, Yusuf Uçar, Bestami İnan, Mustafa Varol ve İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet İzi yanı sıra İl Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Toplantıyı Karatay Bölge Koordinatörü ve AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karapınar yönetti.

Erkuş: Gece-gündüz çalışan Başbakanımıza destek olalım
Açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Erkuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi marka bir ülke haline getirdiğini belirtti. Başbakan Erdoğan’ın sırtındaki yükü hafifletmek gerektiğini vurgulayan Erkuş, “Bakınız Başbakanımız Sayın Recep Erdoğan gece demeden gündüz demeden ülkesi için çalışıyor. Biz onun yaptıklarının en azından çeyreğini yapsak belki üzerindeki yükü hafifletiriz. Küçük sorunlarla ilgilenmek yerine bu ülkeye nasıl katkı sağlarız onu düşünmeliyiz. Bakın bu teşkilat öylesine kurulmuş değil. Burası bir erdemliler topluluğu. Tüm bunları düşünerek gece demeden gündüz demeden bu ülkenin daha yaşanılabilir hale gelmesi için uğraşan Başbakanımıza destek olalım” dedi.

Türkmenoğlu: Halkı memnun ederken hakkı unutmayalım
Ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu hizmet noktasında öncelikli prensibin Allah rızası olduğunu ifade ederek, halkı memnun ederken aynı zamanda hakkı da unutmamak gerektiğini vurguladı. Referandum değerlendirmesi yaparken üslubunu aşan Tiyatrocu Müjdat Gezen’e seslenen Türkmenoğlu, “Bu insanlar sadece kendileri gibi düşünenlere karşı demokrattır. Onlara göre Çoban Ahmet Ağa ya da köylü Fatma Bacı söz sahibi olamaz. Bu ülkenin gerçek sahibi onlar gibi düşünenler. Ama halkımız referandumda olduğu gibi genel seçimde de bu insanlara cevabını verecektir” diye konuştu.

Tuna: Artık halkımızın 28 Şubat’lara tahammülü kalmadı
Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen AK Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna, 12 Haziran’da gerçekleştirilecek olan genel seçimlerin önemini anlamak için geçmişe bakmak gerektiğine işaret etti. Tuna, “Bundan 10 yıl önceki hadiseleri yaşamadıysanız anlamanız çok güç. 28 Şubat tekrar tekrar hatırlatılıyor. Kimisi menfi kimisi ise müspet yönde hatırlatıyor. Ama o dönemde bizim hatırladığımız, karanlık bir gün, vurgunların, baskınların yapıldığı, kızlarımızın başörtülü olduğu için zulüm gördüğü, insanlarımızın inançlı olduğu için memurluklarından atıldığı gündür. Ama artık halkımızın ne 28 Şubatlara ne de darbecilere katlanacak tahammülü kalmadı” şeklinde konuştu.


Erdem: Bu torbanın içi fazlasıyla dolu
AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ise konuşmasında torba yasasına değindi. Düzenleme ile 31 Aralık 2010 tarihinden önceki dönemlere ilişkin tüm kamu alacaklarının gecikme cezalarının silineceğini belirten Erdem,  anaparanın ise yıllık TEFE ve ÜFE’ye göre yeniden değerlendirileceğini vurguladı.
Torba yasayla birlikte kamunun birikmiş borçlarına çözüm getirileceğini dile getiren Erdem, “Mesela Tarihine bakılmaksızın üniversite ile ilişiği kesilenlerin affı söz konusudur. Bu yasa içinde işçiyi, memuru ve özellikle çiftçiyi ilgilendiren maddeler var” ifadesini kullandı.
Çiftçinin birikmiş borçlarını kolaylıkla ödemesini sağlayacaklarını da kaydeden Erdem, bunun da taksitlendirme usulüyle sağlanacağını sözlerine ekledi.
Öztürk: Özgürlük geldi, militan demokrasi tarihe karıştı
AK Parti Konya Milletvekili Ali Öztürk de Torba Yasası ile ilgili görüşlerini aktardı. İçinde çok önemli kanun maddelerinin bulunduğu Torba Yasası’nın özellikle faiz borçları birikmiş olan vatandaşların lehine olduğunu vurguladı.
Konuşmasına dünya gündemine değinerek devam eden Öztürk, “Özgürlükçü hukukun hayata geçirilmesi ile birlikte artık militan demokrasi kavramı tarih oldu. Bakınız Ortadoğu’ya Afrika’ya insanlar daha fazla özgürlük ve daha fazla demokrasi için Türkiye’yi lider ülke olarak görüyor. Çünkü artık Türkiye’de 28 Şubat’lar yaşanmayacak. Özellikle Erbakan Hoca’nın yaşadığı parti kapatma hadiseleri sona erecek” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA