• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazzeli yetimden Türkiyeye mektup
27 Aralık 2010 Pazartesi 17:40

Gazzeli yetimden Türkiye'ye mektup

Annesi ve babası dahil bütün ailesi İsrail tarafından katledilen Gazzeli minik Dalal El Samuni'nin Türkiye'ye gönderdiği mektup yürekleri dağladı. Saldırıda bir bacağını da kaybeden 12 yaşındaki Dellal, Müslümanlara seslendi:

Gazze'den selam var...

"Müslümanlar, bir bedenin azaları gibidir" buyuruyor Efendimiz, "Birazanın başına bir iş geldi mi diğer tüm azalar bunu hisseder."

Bizim de yüreğimiz kanadı, bu mektubu okuyunca... Yetim olmak zor ama Gazze'de yetim olmak daha zor diyor Mine Dalal El Samuni, Gazze'denbize selam gönderdiği mektubunda.

Mektubu okuyunca daha bir anlıyorsunuz yetim olmanın nasıl bir şeyolduğunu. Annesizliğin, babasızlığın, bir de üstüne üstlük Gazze'deyetim olmanın nasıl bir şey olduğunu. Yetim Gazze'nin kalbinden bize vetüm dünyaya seslenen kardeşimiz, her sabah bomba sesleri altındauyanmanın nasıl bir şey olduğunu, İsrail saldırıları karşısında bütündünyanın kendilerini nasıl yalnız bıraktığını haykırıyor satırlarında.İşte Gazze'nin kalbinden bir yetimin feryadı ve Gazze'de hayat...

Şefkatli Amcacığım (Şerafettin MOLLAOĞLU)

Allahın selamı, rahmeti, bereketi üzerine olsun. Allah seni bütün kötülüklerden korusun.

Bu mektubumu size Yetim Gazze'den yazıyorum Ben Mine Dalal EL SAMUNİ1998 Yılında bir gece yarısı İsrail'in bomba sesleri eşliğinde doğurmuşannem beni...

Babam bir atölyede işçi olarak çalışıyordu ve yedi kardeşim vardı.Babamın aldığı maaş bize yetmiyordu ama annem vardı, babam vardı,kardeşlerim vardı, mutlu bir aile hayatımız vardı. Gazze'ye uygulananambargo, İsrail'in ani baskıları ani saldırıları olsa da bir nebzealışmıştık bu hayata hayat her şeye rağmen devam ediyordu.

2009 yılına kadar bütün olumsuzluklara rağmen yaşıyorduk ne kadar dafakir olsak sıkıntılı bir hayat yaşasak da bu hayata alışmıştık.

2009 yılında İsrail askerleri evimize girdiler evi boşatmamızıistediler. Evde dedemler ve amcamlar da vardı. Evimizi terk ettik.Mahallemizdeki bir okula yerleştik. Komşularımız da vardı okulda, 95kişiydik Bir gece İsrail askerleri okulu bombalamaya başladılarkaranlıktı, elektrikler yoktu, biz 25 kişi aynı aileden okulun birsınıfında okuyorduk okul bombalanmaya başladığında uykudaydık bombasesleriyle yandık. Babam, annem, dedem, amcalarım bizi korumayaçalışıyorlardı. Uyandığımda hastanedeydim. Bir ayağımı kesmişler vücudum da sarılıydı. Bu saldırıda 25 kişilik akrabalarımızdan geride sadeceben sağ olarak kurtulmuşum. Annem, babam dedem, amcalarım altı kardeşim, kuzenlerim, yengelerim hepsi şehit olmuş. Onların şehit olduğunusaldırıdan bir ay sonra öğrendim. Ne annemin ne de babamın ne dekardeşlerimin cenazesini gördüm. Ben hastaneden iyileşip taburcuolduğumda saldırı olalı üç ay geçmişti.

Şimdi 12 yaşındayım ve hayata tek başıma tutunmaya çalışıyorum. Birayağım yok bastonla yürüyorum. Gazze'de bir yetimhanede kalıyorum nasipolursa bu yıl ilkokulu bitireceğim.

Sevgili Amcacığım Şerafettin

Sizi gecen yıl tanıdım -Allah sizden razı olsun- burada bize sahipçıkan ağabeylerimiz ablalarımız var, sizi ve Cansuyu Derneği'ni gecenyıl tanıdım. Her ay yardımlarınızı alıyorum. Bu yardımlarla okulihtiyaçlarımı ve özel ihtiyaçlarımı karşılıyorum. Geçen kurbanbayramında beni aradığınızda çok sevindim sizi tanımıyorum sadece sizinve derneğinizin adını biliyorum her namazdan sonra anneme babamakardeşlerime şehit olan diğer akrabalarıma ve size dua ediyorum. Sizbana sahip çıkana kadar kendimi çok yalnız hissediyordum. Babam şehitolsa da artık bana sahip çıkan beni unutmayan beni arayan soran manevibir babam olduğunuz için çok mutluyum. Allah sizi korusun cennettepeygamberimize sizi komşu kılsın.

Bu yetimhanede 125 yetim kalıyoruz bazı arkadaşlarımızın anneleriyaşıyor ama maddi durumları iyi olmadıkları için bu yetimhanedekalıyorlar. Büyüyünce doktor olmak istiyorum. Türkiye'yi çok seviyorumbazen Türkiye'yi televizyondan izliyorum.

Yetim olmak zor ama Gazze'de Yetim olmak daha zor...

Sabahları annelerimizin sesiyle değil İsrail uçaklarının bomba sesleriyle uyanıyoruz.

Babalarımız okula giderken cebimize harçlık koymuyor.

Hastalandığımızda annelerimizin sıcak çorbalarını içemiyoruz.

Oynayacak parklarımız da yok.

Yetim Gazze'nin kalbinden tüm dünyaya sesleniyorum:

Tüm vicdan sahiplerine!

Batıya!

Doğuya!

Tüm İslam ülkelerine!

Ve Müslüman kardeşlerime!

Bizi yalnız bıraktınız !!

Feryadımızı duymadınız !!

Siz ey batının ve doğunun çocukları !!!

Annesizliğin ve babasızlığın ne olduğunu bilir misiniz?

Siz ey insan haklarından bahseden batı!

Bizden hiç bahsettiniz mi?

Sizin insan hakları Gazze için çalışmaz mı? Gazze'de insan yok mu?

Ve siz ey Müslümanlar!

Ey Allah'a ve Kur'an'a inanan Müslümanlar!

Feryadımızı duymadınız, gözyaşlarımızı silmediniz!

Bizi zalim İsrail'in acımazsız saldırılarında yalnız bıraktınız.

Size hakkımı helal etmiyorum!

Size hakkımı helal etmiyorum!

Size hakkımı helal etmiyorum!

Yetim Mine Dalal EL SAMUNİ. 10\12\2010. Gazze...

MİLLİ GAZETE

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA