• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gaznet yeni binasına kavuştu
23 Mart 2011 Çarşamba 18:35

Gaznet yeni binasına kavuştu

Konya'da doğalgaz dağıtımını yapan Gaznet A.Ş. yeni hizmet binasının resmi açılışı Konya protokolünün katılımıyla yapıldı.
Konya'da doğalgaz dağıtımını yapan Gaznet A.Ş. yeni hizmet binasının resmi açılışı Konya protokolünün katılımıyla yapıldı.
 
Merkez Selçuklu ilçesi Nalçacı Caddesi'nde bütün birimlerin tek çatı altında toplandığı yeni binanın açılış törenine, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, STFA İnşaat Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nur Taşkent, STFA CEO'su ve Energaz Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keremoğlu, Energaz Genel Müdürü Gültekin Çınar ile şirket yöneticileri katıldı.
 
Törende konuşan Energaz Genel Müdürü Gültekin Çınar, dağıtım şirketlerinden Gaznet'in 31 Ekim 2004 tarihinde Konyalıları doğalgaza kavuşturduğunu söyledi. Bu tarihten beri hiç yorulmadan çalışmalara devam ettiklerini ve Konya'da yıllık 300 milyon metreküp doğalgaz tüketildiğini belirten Çınar, "Bugüne kadar Konya'ya bin 350 kilometre uzunlukta bir şebeke yaptık. Mevcut konutların yüzde 80'ine ulaştık. Ulaştığımız konutların da yüzde 80'i doğalgazı kullanıyor. Konya'da çok kısa bir süre içinde doğalgaz yaygınlaşmış oldu. Doğalgazın fiyatının diğer yakıtlara göre daha ucuz ve zahmetsiz olduğunu, yüzde 60'a varan bir tasarruf sağlandığını görüyoruz. Doğalgaz sektörüyle ilgili Konya'da bin 500 kişilik istihdam oluştu ve şehir ekonomisine sağlanan katma değer 700 milyon lira oldu. Bu şirket hepimizin, Konya'nın şirketi" dedi.

"KONYA HAVASI KİRLİ İLLER ARASINDAN ÇIKTI"
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, doğalgaz kullanımıyla Konya'nın havası en kirli 10 il arasından kurtulduğunu söyledi. Gelinen noktada Konya'da konutların yüzde 80'ine doğalgazın ulaştığını, yatırım önceliği önemli bölgeler dikkate alınarak geri kalan yüzde 20'lik kısma biran önce şebekenin döşenmesini isteyen Başkan Akyürek, Konyalılardan da bir istekte bulundu. Başkan Akyürek, "Halkımızdan talebimiz, hat geçen yerlerde doğalgaz kullanması. Çünkü hava kirliliğini doğalgaz kullanımıyla en alt seviyeye indirebiliriz. Hava kirliliği hava şartlarına bırakılamayacak önemde. Doğalgaz kullanımı ile hava kirliliğinde Türkiye'nin en kirli 10 ili arasından çıktık ve daha temiz bir Konya'ya kavuştuk" diye konuştu.
 
Konya Valisi Aydın Nezih Doğan da, Gaznet'in 7 yıldır Konya'ya hizmet vererek şehrin marka kalitesini artırdığını söyledi.
 
Konuşmaların ardından Energaz Genel Müdürü Gültekin Çınar ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gaznet Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım'a başarılı çalışmalarından dolayı plaket verdi.
İl Müftüsü Şükrü Özbuğday'ın yaptığı duanın ardından kurdele kesilerek yeni hizmet binası resmi açılışı yapıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA