• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazeteciler, ülkemizin teminatı ve sigortasıdır
09 Ocak 2011 Pazar 14:07

Gazeteciler, ülkemizin teminatı ve sigortasıdır

Recep Konuk, vicdanı ve kalemi hür gazetecilerin varlığının temsil ettiğimiz tarım sektörü, Anadolunun geniş ama sessiz çoğunluğu ve milletimiz için bir teminat ve sigorta olduğunu söyledi

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Pankobirlik, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi, AB Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Recep Konuk, vicdanı ve kalemi hür gazetecilerin varlığının temsil ettiğimiz tarım sektörü, Anadolu’nun geniş ama sessiz çoğunluğu ve milletimiz için bir teminat ve sigorta olduğunu söyledi.

Gazetecilerin, modern dünyanın en önemli ve işlevsel açıdan en etkin ancak zor ve meşakkatli bir görevi yerine getirdiklerini bildiren Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk, “Zorluklar ve yokluklar karşısında yıkılmaz, eğilmez bir irade, hak terazisinden sapmayan bir vicdan, yüksek bir karakter gerektiren mesleğini seçmiş basın işçileri, değerli gazetecilerimizin çalışan gazeteciler gününü kutluyorum” dedi.

Pankobirlik Genel Başkanı, AB Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Recep Konuk’un Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları söyledi;

“Değerli gazetecilerimizin ve özellikle yoklukla imtihana rağmen, gazeteci kimlikleri ile ayakta durma kararlılığından asla taviz vermeyen Anadolu’da çalışan gazetecilerimizin; yarım asır önce kalemlerine ve mesleki haslet ve özelliklerine kıskançlıkla sahip çıktıklarını ve asla gazeteci kimliklerinden taviz vermeyeceklerini kurdukları “BASIN”ın sütunlarından ilan etmiş meslek büyüklerinden devraldıkları mirasa sahip çıktıklarını, aynı kararlılığı ve hasleti, zorluklarla ve yoklukla mücadele geleneğini amme hizmeti motivasyonuyla devam ettirdiklerini görmekten ve bilmekten mutluluk duyuyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki, vicdanı ve kalemi hür gazetecilerin varlığı temsil ettiğimiz tarım sektörü, Anadolu’nun geniş ama sessiz çoğunluğu ve milletimiz için bir teminattır, sigortadır.

Üstlendikleri işlev bakımından sosyal ve ekonomik katmanı ne olursa olsun herkesin ve her kesimin sesi olma ve taleplerini, beklentilerini, feryatlarını, dert ve şikâyetlerini, duyurma konusunda önemli bir hizmeti yerine getiren gazeteciler, bu anlamda bizim de mensubu olduğumuz tarım kesimi açısından önemli bir dayanak noktasıdır. Biz şunun idrakindeyiz; tarla, ürün, çiftçi ve Anadolu’daki fabrikalara eli en kuvvetli ve dostane uzanan, gözü, kulağı ve gönlü en açık olanlar gazetecilerdir. Zorluklara ve yokluklara karşı verdikleri ayakta kalma mücadelesinin de, vicdan ve karakter sahibi olarak mesleklerini, gazeteci kimliklerini ve ilkelerini koruma mücadelesinin de aslında geniş ama sessiz kitlelerin hür sesi olarak kalabilmek için verildiğini de biliyor ve bizim adımıza ve bizim için verilen bu mücadeleyi destekliyoruz. Gazetecilerimizin dimdik ayakta durmasının bizim için anlamı, üreticinin eğilmemesi, çiftçinin sesinin gür çıkmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, zor ancak, son derece önemli bir görevi fedakârca ifa eden; milletimizin duyan kulağı, gören gözü, konuşan dili, yazan eli ve hak terazisinden sapmayan vicdanı olan tüm gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.”

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA