• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Galeri Başkentte Konya eserleri
14 Nisan 2009 Salı 10:31

Galeri Başkent'te Konya eserleri

Sanatın Anadolu Aydınlanması 2010 Projesi kapsamında Konyada hazırlanan yaklaşık 100 eser Başkent Üniversitesine bağlı Galeri Başkentte Ankaralı sanatseverlerle buluştu.

Sanatın Anadolu Aydınlanması 2010 Projesi kapsamında Konya’da hazırlanan yaklaşık 100 eser Başkent Üniversitesi’ne bağlı Galeri Başkent’te Ankaralı sanatseverlerle buluştu. 3 Nisan 2009 tarihinde açılan sergi 15 Nisan 2009 tarihine kadar izlenebilecek. Anadolu'nun sahip olduğu kültürel değerleri inceleyerek farkındalık yaratmak ve bu değerleri çağdaş formlarda yeniden yorumlayarak sürekliliği sağlamak fikrinden yola çıkarak hazırlanan çalışmalar ağırlıklı olarak Konya ve yöresinde daha önce yaşamış kültürlerden izler taşıyor. 12 ressam,4 heykeltıraş,2 seramik ve 3 grafik sanatçısının eserlerinden oluşan yaklaşık 100 eser büyük ilgiyle karşılandı. Sergi, 80 resim, 9 heykel, 6 seramik ve 10 grafik eser’ den oluşmakta.

 

Projeye ilişkin bilgi veren Proje Koordinatörü Doç. Dr. Hüseyin Elmas, projenin 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Programı çerçevesinde gerçekleştirilecek bir dizi etkinlikler için hazırlandığını, asıl etkinliğin 2010 yılında İstanbul Beşiktaş Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirileceğini, bu serginin sadece hazırlık sergisi olduğunu belirtti. Proje Kapsamında yapılan çalışmaların 2009 yılı içerisinde Konya’da da sergileneceğini belirten Doç. Dr. Hüseyin Elmas, amaçlarının 2010 yılında İstanbul’da Selçuk Üniversitesi’ni iyi bir şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.

Sergiye katılan sanatçıların isimleri şöyle;
 
RESİM
Hüseyin Elmas (Öğretim Üyesi- PROJE SORUMLUSU),İsa Eliri (Öğretim Görevlisi),İbrahim Çoban(Öğretim Görevlisi),4-Ahmet Dalkıran(Öğretim Görevlisi),İlham Enveroğlu (Öğretim Üyesi),Mutluhan Taş(Öğretim Görevlisi),Zühal Arda(Öğretim Görevlisi,Neslihan Kıyar(Öğretim Görevlisi),Birsen Limon(Araştırma Görevlisi),İlyas Sevindik (Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğrt.),
Kürşat Azılıoğlu (Yüksek Lisans Öğrencisi),Merve Şener (Lisans Öğrencisi)
HEYKEL
Anar Eyni(Öğretim Görevlisi),Tayfur Öztürk(Öğretim Görevlisi),Özcan Özkarakoç(Araştırma Görevlisi),Tahir Gasımov
SERAMİK
Emet Egement Işık Aslan (Araştırma Görevlisi),Melek Tolosa (Yüksek Lisans Öğrencisi)
 
GRAFİK
Harun Hilmi Polat (Öğretim Görevlisi)
Uğur Atan (Öğretim Görevlisi)
Ali Polat (Öğretim Görevlisi)

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA