• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Galatasarayda sular durulmuyor!
22 Ocak 2011 Cumartesi 13:52

Galatasaray'da sular durulmuyor!

Başkan Adnan Polat'ın istifasını istediği Doğan Yalçınkaya ve Vedat Eşkinat'tan yanıt
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın istifaya davet ettiği yönetim kurulu üyeleri Doğan Yalçınkaya ve Vedat Eşkinat da ikinci başkan Mehmet Helvacı gibi istifayı düşünmediklerini açıkladılar.
 
Başkan Polat'ın düzenlediği basın toplantısının ardından yazılı açıklama yapan yöneticilerden Yalçınkaya, dünkü yönetim kurulu toplantısında, Galatasaray camiasının tüm paydaşları ile bütünlüğü ve saygınlığına yönelik endişelerini ifade ettiği için istifasının istenmesini şaşkınlık ve üzüntü ile izlediğini, ancak Galatasaray sevgisi ve sorumlulukları nedeniyle istifa etmeyeceğini belirtti.
 
Yalçınkaya'nın açıklaması şöyle:
''Galatasaray Spor Kulübü'nün 27.03.2010 tarihli genel kurulunda yönetim kurulu üyeliğine seçilerek hayatım boyunca onurla hatırlayacağım önemli sorumlulukları üstlendim. Bugün, 20.01.2011 tarihli yönetim Kurulu toplantısında Galatasaray camiasının tüm paydaşları ile bütünlüğü ve saygınlığına yönelik endişelerimi sadece ifade ettiğim için yönetim kurulu üyeliğinden istifamın istenmesini şaşkınlık ve üzüntü ile izliyorum. Kendi düşüncelerini her onurlu Galatasaraylı gibi doğru zamanda doğru yerde ifade etmeye çalışan şahsım, aynı olgunluk ve cesareti Galatasaray'a hizmet verdiğini söyleyen diğer herkesten de beklemektedir. Üstlendikleri sorumlulukların gereğini doğru zamanda, doğru biçimde yerine getiremeyip sonradan bu eksikliklerini hatırlayanlar, bu durumu medeni bir biçimde eleştirenlerden şikayetçi olmadan önce ne ekmişlerse onu biçeceklerini hatırlamalıdır. Galatasaray sevgim ve sorumluluklarım nedeni ile istifa etmeyeceğimi, olağanüstü genel kurul tarihine kadar görevimin başında olduğumu kamuoyuna saygıyla arz ederim.''
 
-VEDAT EŞKİNAT'IN AÇIKLAMASI-
Polat'ın istifasını istediği yöneticilerden Vedat Eşkinat, istifa etmeyeceğini, bir an önce genel kurul toplantısı yapılmasının gerekliliğine inandığını belirterek, şunları kaydetti:
''Galatasaray Spor Kulübü üyelerinin onurlu oylarıyla 27 Mart 2010 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında, yönetim kurulu üyeliğine seçilmiş bulunmaktayım. Bu onurlu görevi, genel kurul üyelerinin talepleri ve bana verdikleri ''Yönetim kurulunda kendilerini temsil'' sorumluluğu çerçevesinde ve yalnızca onların arzu ettikleri süreye bağlı olarak sürdürmekteyim ve sürdüreceğim.
 
Bugün şahsıma yapılan ''Yönetim kurulu üyeliğinden istifa'' çağrısını, yukarıdaki açıklamalarım doğrultusunda değerlendirmekte ve mevcut durum karşında, bireysel bir istifa yerine bir an önce genel kurula gidilmesi gerekliliğine inanmaktayım. Bu süreç içerisinde de üyelerimizin bana tevdi ettiği bu onurlu görevime onlar adına devam edeceğimi kamuoyunun dikkatine sunarım.''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA