• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Galatasarayda Adnan Polat devri bitti
27 Mart 2011 Pazar 21:26

Galatasaray'da Adnan Polat devri bitti

Galatasaray yönetimi,mali bakımdan oy çokluğuyla ibra edilidi...

Galatasaray yönetimi,mali bakımdan oy çokluğuyla ibra edilidi, idari bakımdan oy çokluğuyla ibra edilmedi.
 
Galatasaray'ın Adnan Polat başkanlığındaki yönetim kurulu, Yıllık Olağan Mali Genel Kurul'da mali bakımdan ibra olurken, idari bakımdan ibra edilmedi. 30 gün içinde kongre yapılacak. Başkan Polat ve yöneticiler seçime giremeyecek.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen mali kongrede Adnan Polat yönetimi, ilk olarak oy çokluğuyla mali yönden ibra edildi.

Ardından gerçekleştirilen idari ibra oylaması sonrasında, genel kurul divanı, oy çokluğuyla ibra edilmediğini duyurdu. Bunun üzerine başkan Adnan Polat itiraz ederek, sayım yapılmasını isterken, üyelerin çoğunluğu, ''İstifa, istifa'' temposu tuttu.

Yapılan itiraza rağmen Türker Arslan başkanlığındaki genel kurul divanı, ilk açıklanan kararı kabul etti.

Yönetimin idari bakımdan ibra edilmemesi sonucunda tüzük gereği 30 gün içinde seçimli genel kurul toplantısının yapılması gerekiyor.

Daha sonra gerçekleştirilen oylamada Denetleme Kurulu da ibra edildi.

İBRA OYLAMASI ISTIRABA DÖNÜŞTÜ
İbra oylamasının kapalı yapılması için verilen önerge, genel kurul divanını ve üyeleri uzun süre meşgul etti.

Salondaki yoğun kalabalık nedeniyle önerge oylanamazken, genel kurul divan başkanı Türker Arslan, ilginç bir uygulamayla sayım yapma yöntemini seçti.

İlk olarak önergeyi reddedenler salonda kalırken, karşı olan üyeler salon dışına çıkarıldı. Salonda kalanların oyları sayıldıktan sonra bu grupla salon dışındakiler yer değiştirdi ve tekrar sayım yapıldı.

Önerge, 674'e karşı 871 oyla reddedilirken, birçok üyenin bu uygulamaya tepki göstermesi dikkat çekti.

Türker Arslan, daha sonra aynı yöntemi ibra oylamalarında da kullanmak isteyince tepkiler arttı ve tüm üyeler salondayken oylamalar gerçekleştirildi.

YÖNETİMİN İBRA EDİLMEMESİ NE ANLAMA GELİYOR?
Galatasaray'da yönetimin ibra edilmemesi, seçimi gerektiriyor. Tüzük gereğince 30 gün içerisinde olağanüstü kongreye gidelecek ve seçim yapılacak. Kongrede bu yönetimden, mevcut başkan ve yönetim kurulunda bulunanlar seçime katılamayacak. Bir anlamda Adnan Polat dönemi sona erdi.

Galatasaray tarihinde ilk kez bu tarz bir seçime gidilirken, mevcut yönetim dışında daha önce istifa edenler bile seçime gidemeyecek. Tüzüğün bu maddesine göre, başkanlığa aday olacağını açıklayan Cemal Özgörkey de başkanlık hedefini bir başka bahara ertelemek zorunda kalacak. Daha önce istifa eden Haldun Üstünel de olası bir yönetimde görev alamayacak.

Başkanlığa aday olacağı konuşulan Mehmet Helvacı'nın da bu maddeyle birlikte başkanlık şansı en azından bir dönem kalmadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA