• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Galatasaray açılımı destekliyor
13 Kasım 2009 Cuma 14:22

Galatasaray açılımı destekliyor

Galatasaraylıların geleneksel oturumun bu ayki gündemi de oldukça yoğundu.

Galatasaraylılar’ın geleneksel oturumun bu ayki gündemi de oldukça yoğundu. Özellikle sanatçı! yazar! oyuncu! Ercan Saatçi’nin kameralar karşısında Galatsaray’a yaptığı açık küfür en önemli gündemdi.

Konya’nın genç işadamı ve gazetecileri yaptıkları toplantıyla gündemi değerlendirmeye bu ayda devam ettiler. “Galatasaray” ortak paydası olan grup, bu ayda önemli gündem maddeleriyle toplandı.

 
Konya Galatasaraylılar Derneği Başkanı Sıtkı Korkmaz, Helvacızade AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Büyükhelvacıgil, Yeni Şafak Konya Bölge Müdürü Lokman Koyuncuoğlu ve Konhaber.com genel yayın yönetmeni Mustafa Kara’nın katıldığı oturum geleneksel hale gelen buluşma yerindeki restoranda gerçekleşti.
 
Türkiye’nin en önemli markası olan Galatasaray’a kameralar önünde açıkça küfürler yağdıran Ercan Saatçi ve Metin Özülkü’nün Türkiye açısından utanç vesikası olduğunu söyleyen Sıtkı Korkmaz; “ Biz ahlaklı gençler yetiştirelim istiyoruz. Çocuklarımızı pornografi ve kötülüklerden alıkoyalım diye düşünüyoruz. Ancak iki kendini bilmez Türkiye’nin önünde çirkin hareketleriyle gerçek yerlerinin neresi olduğunu göstermişlerdir. Artık Ercan Saatçi’nin yazdıkları ne kadar inandırıcı, söyledikleri ne kadar doğru olacaktır. Onun için bu şahıs medyadan uzaklaşmalıdır. Böylece çocuklarımız bir küfür canavarından kurtulmuş olacaktır. ” dedi.
 
Aynı konuda tepkisini dile getiren Kadir Büyükhelvacıgil şunları söyledi; “Türkiye’de sanatçı, yazar denince, topluma örnek şahsiyetler akla gelirken şimdi toplumu kirleten yüzler akla gelmektedir. Bu bağlamda topluma örnek olamayacak şahısların medyada örnek kişiler olarak bulunmamalıdır.”

 

Türkiye’nin önemli gündem maddesi “demokratik açılım” konusunda  görüşlerini dile getiren Lokman Koyuncuoğlu, “Herkes için daha fazla özgürlük” sloganı ile yola çıkan açılımın Türkiye’ye büyük kazançlar sağlayacağını ifade etti. Koyuncuoğlu şunları söyledi;
“25 yıldır silah yoluyla çözülememiş meselenin insancıl yollarla çözülmesini talep etmek, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının en çok istediği yol olmalıdır. Türkiye’nin içinde bulunduğu konum, artık büyük ülke vizyonudur. Büyük ülkeler ise kendi tamamlayıcı unsurlarından korkmazlar. Onunla daha da büyürler. Artık Türkiye hep büyüyen bir ülke olacaktır”

Demokratik açılım konusunda farklı bir bakış açısı getiren Mustafa Kara ise “Türkiye’nin 25 yılda 300 milyar dolar harcadığı terörü bitirmek için yakaladığı şansı değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu rakamlarla neler yapılabilir diye baktığımızda en kaliteli (100 milyon dolarlık) 300 stadyum yapılabilirdi. Türkiye’de spor yapacak gençlere daha çok imkan sağlanırdı. Olimpiyatlarda yaşadığımız madalya sıkıntısı bu yatırımlarla çok rahat aşılırdı. 2016 Olimpiyatlarını Türkiye’de düzenleyebilirdik. Söylediklerim ayağı yeren basan önemli verilerdir. Zira büyük spor organizasyonları ekonomik güçle alakalıdır” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA