• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Futbolla yeni dostluklar kurdular
03 Mayıs 2010 Pazartesi 14:11

Futbolla yeni dostluklar kurdular

Konya'da düzenlenen 'Uzlaşı Olimpiyatı', farklı çevrelerden, farklı karakterlere sahip çocukları biraraya getirdi.
Konya'da düzenlenen 'Uzlaşı Olimpiyatı', farklı çevrelerden, farklı karakterlere sahip çocukları biraraya getirdi. Emniyet Müdürlüğü'nün de destek verdiği olimpiyat, çocukları suçtan korumak ve kaynaştırmayı, kalıcı dostluklar kurulmasını amaçlıyor.
 
Konya'da farklı bölgelerde yaşayan çocukların birbirlerine karşı güvensizliklerini ve önyargılarını kırmak amacıyla önemli bir dostluk ve kardeşlik projesi başlatıldı. Konya Özel Büyükkoyuncu Liseleri ile Konya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü iş birliğiyle, hiç tanımadığı yaşıtlarına karşı önyargı ve güvensizlik yaşayan çocukların beraber vakit geçirip, birbirlerini tanımalarına yardım etmek için 'Uzlaşı Olimpiyatı' düzenledi.
 
Uzlaşı Olimpiyatı Proje Koordinatörü Nihat Murat Bartan, "Emniyetin tespit ettiği öğrencilerle çeşitli okullarda eğitim gören öğrencileri bir turnuva ile bir araya getirdik. Amacımız burada akranını kendi varlığına düşman olarak gören öğrencilerin, karşı taraftakilerin kendinden farklı olmadığını anlamalarına yardımcı olmaktı. Bu çocukların aynı takım altında mücadele vermesini sağlayarak aynı çatı altında yaşayabildiklerini göstermekti. Bu çerçevede amacımıza da ulaştık." dedi.
 
Özel Büyükkoyuncu Liseleri Müdürü Hanifi Davarcı, turnuvanın çok verimli geçtiğini belirtti ve projeyi şehir geneline yaymak için çalışacaklarını ifade etti. Çocuk Şube Müdürü Murat Kocal da turnuvanın çok verimli geçtiğini ve çocukların yüzündeki mutluluğun her şeye değdiğini söyledi.
 
Konya Çocuk Şube Müdürlüğü ve Özel Büyükkoyuncu Liseleri Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi'nce ortaklaşa düzenlenen turnuvada toplam 4 takım mücadele etti. Takımlar karma şekilde düzenlenerek farklı mahallelerdeki çocuklar aynı takımda mücadele etti. Turnuva sonrası birinciye kupa ve madalyalar verildi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA