• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fulbright Programı öğrencilere tanıtıldı.
29 Şubat 2012 Çarşamba 14:14

Fulbright Programı öğrencilere tanıtıldı.

ABD'de eğitim görmek isteyen ve akademik süreçte burs almak isteyen öğrenciler için sunulan eğitim imkanlarını içeren Fulbright Programı Selçuk Üniversitesi öğrencilerine tanıtıldı.
ABD'de eğitim görmek isteyen ve akademik süreçte burs almak isteyen öğrenciler için sunulan eğitim imkanlarını içeren Fulbright Programı Selçuk Üniversitesi öğrencilerine tanıtıldı.
Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Özcan, tanıtım programında yaptığı konuşmada, Fulbright Programı'nın öğrenciler için önemli bir fırsat olduğunu belirtti.
 
Dışa açılmak isteyen öğrencilerin programdan yararlanacağını düşündüğünü ifade eden Özcan, programın başarılı geçmesini temenni ettiğini söyledi. Fulbright Eğitim Komisyonu Eğitim Koordinatörü Mevlüde Bakır ise burslara tıp ve klinik alanları dışında eğitim gören, üniversite üçüncü ve dördüncü sınıfa devam eden ve mezun öğrencilerin başvuruda bulunabileceğini belirtti.
Başvuru yapacak adayların minimum not ortalamasın 4'lük sistemde en düşük 3.00 veya 100'lük sistemde 75 olması gerektiğini anlatan Bakır, ayrıca en az bir yıl iş tecrübesi gerektiğini bildirdi.
Seçim kriterlerinde motivasyonun çok önemli olduğunu söyleyen Bakır, öğrencinin akademik başarı ve hedefleri, çalışma alanı dışındaki ilgi alanları, İngilizce yeterliliği ve Türkiye'yi tanıma ve Türkiye'ye geri dönme isteğinin de seçim aşamasında önemli kriterler olduğunu dile getirdi.
Burs başvurusunda iki ayrı kompozisyonun hazırlanacağına dikkati çeken Bakır, ilk hazırlanacak kompozisyonda kişinin eğitim hayatını nasıl şekillendireceği, ikinci kompozisyonda kişinin kendisini tanıtacağını ifade etti.
 
Tanıtım programına Selçuk Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nur Görkemli, Selçuk Üniversitesi Erasmus Koordinatörü Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kubilay Baştaş, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.  AA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA