• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fransız Müşavirden KTOya ziyaret
28 Temmuz 2011 Perşembe 17:47

Fransız Müşavir'den KTO'ya ziyaret

Fransa Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Axel Baroux bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Konya'da, Konya Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Konya Ticaret Odası Başkanı...
Fransa Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Axel Baroux bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Konya'da, Konya Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk tarafından karşılanan konuk müşavir Baroux, Türkiye ile ticari ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi.
 
Fransa Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Axel Baroux Konya Ticaret Odası'nı ziyaret etti. MÜSİAD Konya Şubesi'nin davetiyle Konya'da temaslarda bulunan konuk müşavir Baroux, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Başkan Öztürk iki büyük ülkenin ticari ilişkilerinin istenilen seviyede olmadığını belirterek, “Konya olarak Fransa ile dış ticaretimizi artırmak istiyoruz. Ülkemizin Fransa ile olan dış ticaretinde Konya'nın payı düşük seviyelerdedir. İkili ticari ilişkileri daha iyi seviyelere getirerek ülke ekonomimize de katkı sağlamayı düşünüyoruz. Fransa ile ticaretimizde en büyük sorunu vize uygulaması oluşturmaktadır. Bu sorunun aşılması için konuk müşavirimizden destek bekliyoruz” dedi.
 
Konya'da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Fransa Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Axel Baroux da, “Türkiye son dönemde büyük bir ekonomik atılım içerisinde. Bunda İstanbul kadar Anadolu şehirlerinin de büyük payı olduğunu düşünüyoruz. Bu açıdan Anadolu'nun gelecekteki ticaret merkezlerinden biri olmaya aday olan Konya ile ticaret ilişkilerimizi geliştirmek için müşavirlik olarak her türlü işbirliğine hazırız. Fransa ile ticari ilişkilerde sorun oluşturan başta vize konusu olmak üzere her türlü konuda çözüm bulmak için çaba harcayacağız” şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA