• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fransa Ortaçağ karanlığının özleminde
23 Aralık 2011 Cuma 15:55

'Fransa Ortaçağ karanlığının özleminde'

AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Fransanın Ortaçağ karanlığına tekrar dönmeye niyetli olduğunu söyledi.

Ermeni Soykırımı’nı kabul etmeyenlere yönelik Fransız Parlamentosu’nun kabul ettiği kanun tasarısına yönelik bir yazılı açıklama yapan AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Fransa’nın Ortaçağ karanlığına tekrar dönmeye niyetli olduğunu söyledi.
 
Fransa’da kabul edilen Ermeni Yasa Tasarısı, Türkiye’nin dört bir yanında tepkiyle karşılanırken konu ile ilgili olarak AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu yazılı bir açıklama yaptı. Türkmenoğlu, mesajında Fransa parlamentosunun hak ihlaliyle yüklü bir yasa çıkararak Türk Milleti’ne iftira attığını belirtti.

Fransa parlamentosunun bu linç girişimiyle Türkiye’yi yıpratmak istediğini kaydeden Türkmenoğlu, bu durumun ülkemizdeki birlik ve beraberliği zedeleyemeyeceğini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde üç siyasi partinin ortak görüşüyle örnekledi.

Parlamentodan geçen yasanın düşünce özgürlüğüne de büyük bir darbe vurduğuna işaret eden Türkmenoğlu, mesajına şu cümlelerle devam etti: “Fransa, Ermeni soykırımı iddiasını kanun tasarısı olarak meclislerine getirdi. Ve bu tasarı maalesef parlamentodan geçti. Tüm bu meselelerin gündeme getirilmesindeki amaç, gelişen Türkiye'nin önünü kesmek, komşularıyla iyi ilişkileri olan bir Türkiye'yi komşuları ile kaos ortamına sokmaktır. Var olan iyi ilişikleri baltalayacak bir tasarıyı gündeme getirdiler. Bu kanun,  aynı zamanda düşünce özgürlüğü hakkını da ihlal eden bağnaz bir düşüncenin ürünüdür. Fransa, bu kanun ile birlikte orta çağ karanlığına olan özlemini açıkça göstermiştir.”
'Soykırım yoktur' diyene hapis ve 45 bin avro para cezası vermenin akla ve mantığa sığmayacağını ifade eden Türkmenoğlu, “Bu, gerçeklere sırt çevirmenin, iftira atmanın ve insanların düşüncelerine pranga vurmanın en zorba yoludur. Bu, devekuşu misali gerçekleri görmemek için Fransa’nın başını toprağın altına sokması anlamına gelir. Ermeni vatandaşlarımızın da karşı çıktığı bu kanun tasarısına Fransa’nın sıkı sıkı sarılması düşündürücüdür. Kaldı ki Fransa’nın kendi tarihi hiç de temiz değildir. Türkiye'yi hedef alan Fransa, Ruanda’da, Cezayir'de, Tunus’ta yaptığı akıl almaz cinayetlerle işlediği insanlık suçunu ve kirli tarihinin üzerini örtmek istemektedir” dedi.

Türkmenoğlu, mesajının sonunda kabul edilen yasa tasarısının gerçekleri değiştiremeyeceğini ve Türkiye’de yaşayan Ermenilerle Türklerin arasındaki birlik ve beraberliği etkilemeyeceğini savundu. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA