• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fiyatlarda sembolik artışlar olabilir
08 Mart 2013 Cuma 13:12

'Fiyatlarda sembolik artışlar olabilir'

Sağlık Bakanlığı'nın yeni düzenlemeyle birlikte getirdiği damacana suların elektronik takibi ve diğer uygulamalara ambalajlı su sektöründen destek geldi.
Sağlık Bakanlığı'nın yeni düzenlemeyle birlikte getirdiği damacana suların elektronik takibi ve diğer uygulamalara ambalajlı su sektöründen destek geldi.
     Ambalajlı Su Üreticileri Derneği Başkanı İsmail Özdemir, yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı'nın sektörün de görüşlerini alarak İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelikte değişiklik yaptığını anımsattı.
     Yönetmelik değişmeden önce de ambalajlı su sektörünün bakanlık tarafından ciddi denetimlere tabi tutulduğunu ifade eden Özdemir, bundan sonraki süreçte denetimlerin daha da etkin hale geleceğini dile getirdi.
     Özdemir, vatandaşın parasıyla aldığı suyu artık daha güvenli tüketeceğini belirterek, şunları kaydetti:
     ''Her sektörde olduğu gibi ambalajlı su sektöründe de birtakım sorunlar oluyordu. Yeni düzenlemelerle bunların önüne geçilmiş olacak. Bu sadece tüketici için değil, sektörün gelişimi için de bir şans. Yönetmelikte yer alan sistemlerin kurulması, tesislerin altyapılarının hazırlanması için belli bir süreç gerekiyor. Damacanaların elektronik takibi için 3 yıl gibi bir geçiş süreci belirlendi. Ülkedeki tüm işletmeler belirlenen sürede bu sistemi uygulayacak pozisyona gelecek. Düzenlemelerin ambalajlı kaliteli su tüketimini artıracağı kanaatindeyiz.''
    
     -''Fiyatlarda sembolik artışlar olabilir''-
    
     Damacanaların elektronik takip sisteminin yanı sıra, rutin kaynak analizleri ve satış yerleriyle ilgili önemli düzenlemeler de yapıldığını anımsatan Özdemir, teknolojiden bahsedildiğinde vatandaşın aklına hemen fiyat artışının geldiğine işaret etti.
     Yapılacak düzenlemelerin önemli ek maliyetler getireceğine dikkati çeken Özdemir, ''Su sektörü küçük kar marjlarıyla çalışan, yoğun rekabetin olduğu bir sektördür. Elbette teknolojinin ve daha kaliteli hizmetin olduğu yerde maliyetler artacak. Ama tüketicimiz rahat olsun. Fiyatlarda sembolik bir artış olabilir'' diye konuştu.
     Özdemir, vatandaşa yüzde 100 hijyenik ve kaliteli su sunmak için her türlü girişimi desteklediklerini sözlerine ekledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA