• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fıratlar, Ahmetler daha niceleri
30 Mart 2011 Çarşamba 16:34

Fıratlar, Ahmetler daha niceleri

AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Mehmet Emin Parlaktürk, son zamanlarda artışıyla dikkat çeken cinsel taciz, bu toplumda yaşayan bireyler olarak sorumluluğu daha daarttırdığını dile getirdi.
AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Mehmet Emin Parlaktürk, son zamanlarda artışıyla dikkat çeken cinsel taciz, şiddet ve cinayet olaylarının bu toplumda yaşayan bireyler olarak sorumluluğu daha da arttırdığını dile getirdi.
 
AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Mehmet Emin Parlaktürk,gündemdeki konularla ilgili şu açıklamalarda bulundu:''Dün Kayseri’de, Aydın’da, Sultanbeyli’de yaşanan korkunç görüntülerin, bugün bizim şehrimizde yaşanmayacağını, kendi kapımızı çalmayacağını kim iddia edebilir?!...Vahşete kurban giden Fırat’lar, Ahmet’ler, Dilruba’lar, Türkan’lar, Sema’lar, Gamze’ler gözümüzün önünde vahşice katledilirlerken, bizim sessiz kalmamız elbette düşünülmez. Bunların yaşanmasını ve sıranın bize gelmesini istemiyorsak, sorumluluğumuzu bilmeli ve mutlaka yerine getirmeliyiz. Nedir sorumluluğumuz? Sorumluluğumuz: İnsani değerlerimize dönmemiz ve bunların yaşanması için çevreyi ve toplumu uyarmamızdır.Kaçırılan çocuklar, başı çekiçle vurulup doğranan gençler, hunharca tecavüze uğrayan kızlar, vahşice çöp bidonuna bırakılan bebekler ve canavarca işlenen cinayetleri İçinde yaşadığımız bu toplumda bir insan nasıl bu kadar vahşileşebilmektedir? Bu soruyu herkesin kendine sorması gerekir.Unutmayalım ki; kana susamışlık, acımasızlık, sadistlik, empatisizlik gibi olguların artmasındaki en temel sebep; insani değerlerin gerilemesidir. Dini inancı zayıflayan, iç sorumluluğunu kaybeden, ben merkezci düşünen, kendini özel ve layüs’el gören insanlar; ne yazık ki kimseye hesap vermemekte, her şeyi kendi hakkı imiş gibi algılamakta, yakalanmadıkça suç işleme özgürlüğü bulunduğuna inanmakta ve yine yakalanmadıkça hesap vermeyeceğine inanmak gibi bir düşüncenin esiri olmaktadırlar. Bu zayıf iradeleri, onları; alkol, madde, internet, seks bağımlılığı gibi alışkanlıklara da sürüklemektedir'' dedi.
 
 Günümüzdeki olayların son 10 yılda önceki 10 yıla göre % 57 oranında arttığına dikkat çeken Parlaktürk,  modern yaşam tarzının hayatı kolaylaştırdığı ama bazı manevi değerlerimizi de kaybettiğini ifade etti. Ayrıca yaşanan olayların kaybedilen değerleri yeniden kazandırmak ve çocuklara öğretmek için ibret olması gerektiğinin altını çizenParlaktürk,
 huzurlu bir toplum için öncelikle “ahlaklı nesil” yetiştirmenin gerekli olduğunu vurguladı. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA