• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Finans dünyasının kalbi Konya’da atacak
15 Ekim 2010 Cuma 12:11

Finans dünyasının kalbi Konya’da atacak

Konya Selçuk Üniversitesi evsahipliğinde ve İttifak Holding ana sponsorluğunda, 3 - 6 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek

Konya Selçuk Üniversitesi evsahipliğinde ve İttifak Holding ana sponsorluğunda, 3 - 6 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 14. Ulusal Finans Sempozyumu (Finans2010), finans dünyasının önemli isimlerini ve akademisyenleri Konya’da buluşturacak. Sempozyumun ana konusu “Finans Sektörü ve Reel Sektör Etkileşimi”.

14. Ulusal Finans Sempozyumu, Anadolu’nun en büyük holdinglerinden İttifak sponsorluğunda bu yıl Konya’da yapılacak. Finans Bilim Platformu tarafından düzenlenen ve her yıl bir üniversitenin evsahipliği yaptığı sempozyum, 3 - 6 Kasım 2010 tarihleri arasında düzenlenecek.

Ana konusu “Finans Sektörü ve Reel Sektör Etkileşimi” olarak belirlenen sempozyumun açılış  panelinde  konuşmacı olarak; İMKB Başkanı Hüseyin Erkan, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Merkez Bankası Araştırma ve Para Politikası Ekonomisti Dr. Koray Alper, İttifak Holding İcra Kurulu Başkanı Ramazan Keser ve MÜSİAD Konya Şubesi Başkanı Aslan Korkmaz bulunacak.

14. Ulusal Finans Sempozyumu’nda; finans sektörü ile reel sektör arasındaki karşılıklı etkileşim ve ilişkiyi konu alan birbirinden önemli akademik çalışmalar paylaşılacak. Sempozyumda ele alınacak konular; “Dünyada ve Türkiye’de sektörler ve sektörler arasındaki etkileşimin karşılaştırılması”, “Finansal kurumların temel görevleri bağlamında reel sektöre sağladığı katkılar”, “Merkez Bankası’nın finans sektörü ile reel sektör etkileşimindeki rolü ve etkinliği”, “Basel II Kriterlerinin Türkiye reel ve finans sektörlerine muhtemel etkileri” gibi çeşitli başlıklar altında değerlendirilecek.

Dört gün boyunca finansçıları buluşturacak etkinliğin ana sponsorluğunu, Konya’nın ulusal ölçekte en büyük holdingi olan İttifak Holding üstlendi. 14. Ulusal Finans Sempozyumu’na destek vermekten büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren İttifak Holding İcra Kurulu Başkanı Ramazan Keser, konuya ilişkin şunları söyledi:

“İttifak Holding olarak, her zaman bilginin önem ve değerine inandık, bilginin üretilmesine olduğu kadar yayılmasına da destek verdik. Şimdi yeni bir paylaşımın kapısını aralıyoruz. Finans Bilim Platformu tarafından geleneksel olarak düzenlenen, finans alanındaki çeşitli konuların ele alınıp tartışıldığı, bilimsel tebliğlerin sunulduğu, kamu otoritelerinin yanı sıra çok sayıda uzman ve akademisyenin katıldığı Ulusal Finans Sempozyumu’nun bu yıl Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler  Fakültesi ‘nin evsahipliğinde Konya’da yapılacak olması, kentimiz için de gurur vericidir.

Sempozyum düzenleme kurulu başkanı  Prof. Dr. Fehmi KARASİOĞLU   ise sempozyuma ilişkin şu ifadeleri kullandı; “Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin evsahipliğinde gerçekleştirilecek olan 14. Ulusal Finans Sempozyumu’na Türkiye‘nin bütün üniversitelerinden akademisyenler katılacaktır. Üniversite - sanayi işbirliğinin önemli bir yansıması olarak gördüğüm bu sempozyumda çeşitli finansal konulara çözüm önerile de sunulacak. Sempozyumun Konya’da yapılıyor olması Konya halkı ve sanayicisi için önemli kazanım olduğuna inanıyorum. Böylesine geniş çaplı bir organizasyonu destekleyen başta sayın Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman OKUDAN olmak üzere, değerli sanayici ve işadamlarımıza  teşekkür ediyor, sempozyumun yararlı olmasını diliyorum.”

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA