• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fikir olmadığı zaman sermaye olmaz
28 Mart 2013 Perşembe 15:34

'Fikir olmadığı zaman sermaye olmaz'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Genç MÜSİAD üyelerine mesleki tecrübelerini anlattı.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Genç MÜSİAD üyelerine mesleki tecrübelerini anlattı.
Genç MÜSİAD Konya Şubesi Tecrübe Paylaşım Toplantılarının yeni dönemde ilk konuğu MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek oldu. Şimşek, kendinden ve iş hayatından bahsederek MÜSİAD ile nasıl tanıştığını anlattı. Şimşek, “Bu masaların etrafındaki toplantıların kıymetini bilmemiz gerekiyor. Ben üniversite birinci sınıfta bu tür faaliyetlerin içinde bulundum. Böyle olduğum için Allah’a şükrediyorum. Zaman hakikaten çok hızlı geçiyor, geriye dönüp baktığımızda bunu çok iyi hissedebiliyoruz” dedi.
Genç MÜSİAD üyelerine tavsiyelerde bulunan Şimşek, “Bu sivil toplum kuruluşlarının çatısının altına ne kadar genç yaşta gelirseniz, gelecekte aynı masada yanınıza oturan kişiyi çok güzel yerlerde görebilirsiniz. Bunun canlı örneklerini ben çok yaşadım. Eskiden beraber olduğum arkadaşlarımı şimdi çok güzel yerlerde görüyorum. Bu zamanın kıymetini iyi bilmenizle alakalıdır. Arkadaşlarımla bir araya gelerek önce bir poliklinik kurduk ancak burası yetmiyordu bize. Daha sonra özel bir hastanenin ihalesine girdik ve kazandık. Konya’mızın ilk ve tek ruhsatlı özel hastanesini açtık. 2000’li yıllarda MÜSİAD’a üye oldum. Şimdi keşke daha önceden üye olsaydım diyorum. Biz yönetime girdikten sonra genç işadamlarını bir araya getirmek için 2002 yılında Genç MÜSİAD’ı kurmaya karar verdik ve bu fikrimizi genel merkeze bildirdik. Genel Merkez bu projemizi çok beğendi ve Genç MÜSİAD kurumsallaştırıldı. Bizler sizler kadar şanslı değiliz, bu fırsatları iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Sermaye kıtlığı önemlidir ama fikir kıtlığı ondan daha önemlidir. Fikir olmadığı zaman sermaye olmaz. Fikirleri ve projeleri olan bir kurum olmamız gerekiyor. Projelerimizin birçoğu tamamlanmış durumda. Konya proje kıtlığı sıkıntısı çekiyor bu yıllarda. Bizler bir proje havuzu oluşturacağız. Sizler Konya’mıza çılgın projeler sunacaksınız ve iyi hayaller kuracaksınız. Toplantılarınızda yeni projeler üretin” ifadesini kullandı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'nın genç milletvekili Selman Özboyacı oldu
  • Selçuk Bilim Kampı Proje Açılışı Yapıldı
  • Ömer Faruk Okka: “Önemli bir virajdan geçtik”
  • Yeni Türkiye’nin Başlangıcını Hep Birlikte Gerçekleştirdik
  • Konya'da otomobiller çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA