• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fethullah Gülenle ilgili bir gerçeği açıkladı
09 Nisan 2014 Çarşamba 15:37

Fethullah Gülen'le ilgili bir gerçeği açıkladı

Örgüt bünyesinde uzun yıllar yer almış olan Ahmet Keleş, "Cemaat parti kuracak mı?" sorusuna oldukça çarpıcı bir cevap verdi.
Aykırı Sorular programına katılan yazar Pınar Kür, başörtülüler için skandal ifadeler kullandı.
Kür, Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen davetlere katılmayışının sebebini Abdullah Gül'ün eşinin başörtülü olması olarak açıklarken, "başörtüyü gericilik olarak görüyorum" dedi.
BAŞÖRTÜLÜLERLE PLAYBOY KIZLARI AYNI ZİHNİYETTE
Pınar Kür, daha da ileri giderek, başörtülü kızlara Playboy kızları benzetmesi yaptı.
Kür, "ben öyle başını, şurasını burasını örten kadınlarla, tamamen Playboy dergisine çıplak poz veren kadınlar arasında zihniyet olarak fark görmüyorum.
İkisi de kendisini nesne olarak sunuyor, özne olarak sunmuyor. Biri diyor ki, ben gencim güzelim, şöyle bacaklarım var, böyle göğüslerim var, göstereceğim diyor. Erkekleri böyle tavlayacağım diyor.
Başını örten de, o da adamları azdırmamak için kapatıyor. İnançta böyle bir şey yok. Dindar bir ailede büyüdüm. Teyzem nenem namaz kılan insanlardı" ifadelerini kullandı.
Örgütün çok uzun süredir zaten hep politikanın içinde olduğunu, Gülen'in dünyayı fethetme gayesi güttüğünü belirten Ahmet Keleş, yıllar önce Aydın Menderes'e parti kurmayı teklif ettiğini söyledi.
Keleş konuyla ilgili şöyle konuştu:
Bu siyasetin içinde olması, yurtdışına açılma dönemlerinin ve Türkiye'de olağanüstü popülaritesinin oluştuğu o 93-94'lü yıllardı. Ben daha Kayseri'den henüz bu tarafa geçmemiştim. Orta Anadolu bölgesindeydim.
'TÜRKİYE BUNU İLK DEFA BENDEN DUYUYOR'
Türkiye bunu ilk defa benden duyuyor diye zannediyorum. Rahmetli Aydın Menderes'le bir parti kurma teşebbüsü vardı. Cemaat'in ilk defa parti kurma teşebbüsü rahmetli Aydın Menderes'le olmuştur.
GÜLEN GERİDE DURMAYI, RİSKTEN KAÇMAYI SEVER
Menderes üzerinden bir parti kurmayı, bu parti üzerinden arka planda olmayı ve oradan yönetmeyi istedi Gülen. Fethullah Gülen'in çok önemli bir özelliği de şudur; o hep arkada durmak ister, geride durayım, risk üstlenmeyeyim, ama bütün operasyonları ben yapayım ister.
MENDERES'LE ÖNCE ANLAŞTILAR
Siyasi parti kurmada da öyle, Aydın Menderes'le anlaştı. Bir parti kuracaktı. Ama çok az kimsenin bildiği ortamda yapıldı görüşmeler. Yapılacak ilk seçimlerde bu parti seçimlere girecekti. Seçimlere az kalmıştı, Anadolu'da yapılanmanın hızlı yürümesi için de Zaman Gazetesi bürolarını seçim bürosu olarak kullanacaktık. Kayseri'de de ben gezdirmiştim onu, Orta Anadolu'daki yapılanmalarımızı ve güçlülüğümüzü gördü.
CEMAAT MENDERES'E GARANTİ VEREMEYİNCE PARTİ İŞİNDEN VAZGEÇİLDİ
Ve son görüşmelerinde, rahmetli Aydın Menderes'te psikolojik olarak bir korku, bir çekingenlik vardı. Ve risk almak istemiyordu. Bir şey yapacaksa, onun yüzde yüz başarılı olmasını istiyordu.Dolayısıyla, Fethullah Gülen'e şartı şuydu: Parti kurarsam iktidar olmam kesin mi değil mi? Cemaat kesin bir söz verebilecek bir durumda değildi. Aydın Menderes Cemaat'ten ve Fethullah Hoca'dan böyle bir kesinlik sözünü ve güvencesini alamayınca, "düşüneyim" diye gitti. "Vazgeçtim" haberini gönderdi.
GÜLEN HEPİMİZE ŞÖYLE DEDİ: BU MESELEYİ HAFIZAMIZDAN SİLİYORUZ
Gülen de karar alarak hepimize şöyle bir şey söyledi: Bu meseleler ne konuşuldu, ne söylendi, ne duyuldu, sildik hafızlarımızdan. Öylece kaldı.
Keleş bu açıklamaları A Haber'de Mehmet Ali Önel'in sunduğu Deşifre programında yaptı. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA