• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ferhat olduk, dağları deliyoruz
17 Aralık 2010 Cuma 14:30

Ferhat olduk, dağları deliyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek Mahallesi'ndeki toplu açılış töreninde 'İşte Ferhat Şirin'e ulaşıyor. Bu mesele aşk meselesi aşk... Dağları delip geçiyoruz' dedi...
Tahir Akyürek'in konuşması:

Bir Şeb-i Arus klasiğini daha hepbirlikte yaşıyoruz. Sayın Başbakanımız 7 yıldır Şeb-i Arus günlerinde hemşehrilerimizle birlikte oldu. Kendilerine hoşgeldin diyoruz. Bugün Konyamız için çok önemli bir gün... Şeb-i Arus gününde Şeb-i Arus bereketini hepbirlikte yaşıyoruz. Eskiden 7-8 bin kişinin katıldığı törenlere artık onbinler katılıyor.

Konyamız gelişiyor. Bugünde 11 eserin açılışını yapıyoruz. Bundan sonra da yapılacak tüm hizmetlerde sayın başbakanımız ve bakanlarımızın yanımızda olduğunu biliyoruz. Açılışlarımız hayırlı olsun.

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan'ın konuşması:
 
Sayın Başbakanım, yılmadan çalışıyoruz. Liderliğinizde bu ülkenin her noktasında olduğu gibi Konyamızda da inanılmaz bir yükseliş yaşanıyoruz. Konyamıza desteğinizi esirgemeyen zatıalilerinize teşekkür ediyoruz. 
 
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çübukçu'nun konuşması: 
 
Göreve geldiğimizden bugüne kadar insana ve eğitime yatırımlar temel önceliğimiz oldu. Eğitim seferberliğini hızımızı kesmeden heyecanımızı yitirmedin sürdürüyoruz. En iyi yatırım eğitime ve insana yapılan yatırımdır. Konya eğitimde fiziki altyapısını çözdüğümüz illerden birisidir. 
 
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun konuşması:
 
Bugün bir Şeb-i Arus geleneğini yaşıyoruz. Şeb-i Arus gönülleri açan bir gündür. Her Şeb-i Arus'ta ülkemizi geleceğe hazırlıyoruz. Konya gelecekte geçmişte olduğu gibi ilmin ve irfanın merkezi olacaktır. Tüm Asya ve Avrupa'yı bu ilimle aydınlatacaktır. Bütün çalışmalarımız gençlerimize daha iyi bir gelecek sunmak içindir.
Hızlı Tren Konya'ya bir mesajdır. Sadece manevi yolların değil maddi yollarda Konya'da kesişecektir. Bu hizmetlerimiz Konya'yı Türkiye'de, merkez bir ülkenin merkez bir şehri yapmak içindir.
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın konuşması: 
 
Konya'da olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Konya sadece Türkiye'nin değil bütün dünyanın ilgisini çeken bir beldedir. Bugün Sayın Başbakanımız, bakanlarımız ve milletvekillerimizle birlikte eserlerin açılışı için geldi. Bir taraftan hükümetimiz bir taraftandan da hükümetimiz Konya için hizmet üretiyor. Yapılan bu hizmetlerin hayırlı olmasını diliyorum.
 
BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI:

Sevgili Konyalılar siz hiç üşümüşe benzemiyorsunuz.
 
Bugün Konya'da olmaktan duyduğum memnuniyeti özellikle ifade etmek istiyoruz. Başbakan olduğumuz günden buyana, hiç aksatmadan Şeb-i Arus törenine katılacağımızı söylemiştik ve hiç aksatmıyoruz.
 
Konya bu güzel vuslat yıldönümünde bir başka vuslatı daha yaşıyor. Konya-Ankara arası hızlı trenin test sürüşlerini başlatıyoruz. İktidarın ulaştığı yere bu muhalefetin hayalleri bile ulaşamaz. Dünya'da hızlı tren hatları 5 ila 12 yıl arasında tamamlanıyor. Biz 4,5 yılda hat işlemlerini tamamlayıp test aşamasına geldik.
 
Ankara-Konya arası hızlı tren hattının proje dizayn ve yapım işi yabancılar tarafından değil, bizim kendi firma ve işçilerimizle yapıldı. Biz Ferhat'ız Ferhat, siz de Şirin... İşte Ferhat Şirin'e ulaşıyor. Bu mesele aşk meselesi aşk... Dağları delip geçiyoruz. Test sürüşleriyle bu vuslat gününde bir başka vuslatı daha gerçekleştiriyoruz. Test sürüşlerinin başarıyla sonuçlanmasını diliyorum.
 
Biz iş üretiyoruz, hizmet üretiyoruz. Geçen hafta sonu Mardin ve ardından Siirt'e gittik ve hizmetlerimizin açılışını yapıyoruz. Bugün Konya'dayız. Yarın Muş'tayız ve ardından da Bitlis'e gidiyoruz. Durmak yok hizmete devam. Gittiğimiz her yerde açılışlar yapıyoruz.
 
Birileri Ankara'dan iftira atıyor. Onlar ellerinde kağıt sallerken, biz açılıştan açılışa koşuyoruz.
 
Yolsuzluğun olduğu yerde 13.555 km yol, 80 üniversite ,750.000 bilgisayar, ücretsiz ders kitapları, 460.000 konut olurmu?...
 
Yolsuzluğun olduğu yerde küresel güce dönüşen Türkiye olur mu? Yolsuzluk Kocaeli'nde yapıldı. Gidip oraya baksınlar.
 
İstanbul'da çöplük haline gelmişti. İstanbul'da susuzluk vardı. İstanbul'da hava kirliliği vardı. İstanbul halkı maskeyle dolaşıyordu. Yolsuzluklara son verdiğimiz için 4.5 senede İstanbul'un çehresi değişti.
 
Hazreti Mevlana'nın, ''ehil olmayanlara sabretmek, ehil olanları parlatır'' sözünü hatırlatan Erdoğan, ''biz sabredecek ve milletimizin nezdinde tertemiz bir yıldız gibi de parlamaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

Konya'ya 2011 yılında da defalarca geleceğiz ve defalarca açılış yapacağız. İnşallah en kısa sürede Konya'ya hızlı trenle 1 saat 15 dakikada geleceğiz. Açılışı yapılan eserlerin hayırlı olmasını diliyorum."
 

  Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve diğer yetkililer ile birlikte aralarında okul, hastane, köprülü kavşak ve gençlik merkezinin bulunduğu tesislerin ortak açılışını gerçekleştirdi.

 

 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA