• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fenerbahçeye mafya cevabı
20 Haziran 2013 Perşembe 17:11

Fenerbahçe'ye 'mafya' cevabı

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan Fenerbahçe'ye 'mafya' cevabı.

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yapmış olduğu, "3. sınıf mafya tavrıyla yüzlerine karşı yapılan hakaretlerden korkarak; temsil ettikleri kulüpleri ve camiaları anında terk edecek karakterde olduklarına kamuoyunun tanıklık etmek zorunda kaldığıdır" açıklamasına Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinden cevap verdi.
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Türk futbol ailesinin içine girdiği günden beri, gelecek nesillere 'Temiz Türk Futbolu' bırakabilme adına hakka ve adalete sonsuz inancı olan, ahlaklı, adaletli ve ilkeli bir futbol ailesi yaratılması için mücadele eden tüm futbol paydaşlarının duruşumuzu çok iyi anladığını görüyoruz. Bu duruşun, yine bu anlayışla hareket edip kutsal saydığım başkanlık görevi ile onurlandırılması ve bunun akabinde gördüğüm sevgi ve saygı, bedeli her ne olursa olsun temiz futbol adına yaptığımız mücadeleyi sürdürmek için bize güç veriyor. Beni ve temsil ettiğim anlayışı ancak bizim gibi düşünen, davrananlar anlayabilir. Temiz, ahlaklı ve adaletli futbol isteyenlerin bunu bu kelimelerle ifade etmesi son derece normaldir. Felsefelerinin içinde bu üç kelimeyi yineleyemeyen bu anlayış bilmelidir ki, kelime dağarcığımız anlayışımız ile eş orantılı, sınırsızdır."

"TÜRK FUTBOLUNU KİRLETEN, FUTBOLUN İÇİNE NEFRET TOHUMLARI EKEN VE KENDİ CAMİALARINA ZARAR VERENLERİN BİZİ ANLAMALARINI BEKLEMİYORUZ"
Hacıosmanoğlu, "Kendi camiası da Türk futbolunu kirletenlerin kulüplerinden uzaklaşması için gün saymaktadır" diyerek, "Türk futbolunu kirleten, ilkesizleştiren, kendi çıkarları doğrultusunda ayrıştıran, futbolun içine nefret tohumları eken ve bununla yetinmeyip kendi camiasına da zarar verenlerin bizi anlamalarını beklemiyoruz. Kaldı ki temsil ettiklerini düşündükleri, büyük camialarından da artık destek görmemektedirler. Kendi camiası da Türk futbolunu kirletenlerin kulüplerinden uzaklaşması için gün saymaktadır. Unutulmamalı ve bilinmelidir ki, temsil ettikleri camianın içinde, saygı duyduğum ve büyük çoğunluğu ile dost, akraba olduğum isimler var. Kulüplerine, Türk futboluna örnek olacak şekilde maddi ve manevi olarak destek olan, bu davranışlarını takdir ettiğim beni seven ve sayan tüm taraftarlar ve kulüp camiası ile aynı değerler çerçevesinde muhabbetim, dün olduğu gibi yarın da devam edecektir. Bilinmelidir ki, bulunduğum yörenin en köklü ailelerinden birinin, aslı ve asaleti asırlardır bilinen, devletine ve milletine kutsal saydığı tüm görevleri yerine getiren bir mensubu olarak, bu görevleri yerine getirmeyenlerin anlayışımı kabullenmesini de ve anlamasını da beklemiyorum" şeklinde konuştu.

"SON ÇIRPINIŞLARIN FAYDA SAĞLAMAYACAĞINI ANLAYIP MAFYA SÖYLEMLERİNİ DİLE GETİRMEYE BAŞLAMIŞ BULUNUYORLAR"
Hacıosmanoğlu, mafya söylemleriyle ilgili olarak ise, "Adli makamlarca hükmedilen suç örgütü üyeliği ortaya koyuyor ki, Türk futbolunu kirli ilişkilerle yönetme ve yönlendirme çabası içinde olan bu kişiler, son çırpınışlarının da fayda sağlamayacağını anlayıp mafya söylemlerini dile getirmeye başlamış bulunuyor. Devletin tüm adli makamlarının elinde bulunan kayıtlar bu kişilerin, federasyon yönetim kurulu üyeleri üzerinde oluşturduğu korku dağını ortaya koymuşken, yazılı ve görsel medya mensuplarının iş gücü üzerinden yaptığı tehditler gün yüzüne çıkmışken bu kişiler mafya kelimesi ile kendi yüzlerindeki maskeyi düşürmüştür" açıklamasında bulundu.

"TEMİZ TÜRK FUTBOLUNA HİZMET EDEN BÜTÜN KURUMLARA SAYGIYLA YAKLAŞACAĞIZ"
Türk futboluna hizmet eden kuruluşlara saygı ile yaklaşacaklarını vurgulayan Hazıosmanoğlu, "Yineliyorum, hukuk dışı eylem ve söylemleri ile kurum, kuruluş ve şahıslara yaptıkları mafya tarzı baskıların sonunun geldiğini anlayan bu zihniyet ile mücadelemizin, bedeli ne olursa devam edecek. Bizim, temiz Türk futboluna hizmet eden bütün kurum, kuruluş, makam ve kulüplerimize saygı ile yaklaşacağımızın bilinmesini isterim" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA