• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fenerbahçeden gündeme ilişkin açıklamalar
02 Mayıs 2012 Çarşamba 16:32

Fenerbahçe'den gündeme ilişkin açıklamalar

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu, Futbol Federasyonu'nun şike kararının ardından gündemdeki son gelişmeleri değerlendirmek için basın toplantısı düzenledi.
Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu, Futbol Federasyonu'nun şike kararının ardından gündemdeki son gelişmeleri değerlendirmek için basın toplantısı düzenledi.
Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyelerinin tam kadro katıldığı toplantıda Başkanvekili Nihat Özdemir konuştu.
 
Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, ''Bizler temiziz ve sonuna kadar suçsuzluğumuza da inanıyoruz. Adil bir yargılamanın bunu er ya da geç ortaya çıkaracağından da en ufak şüphemiz olmadı, bundan sonra da olmayacak. TFF Etik Kurulu'nun raporu ilk günden bu yana savunduğumuz konuları teyit eder niteliktedir. Eğer şike suçu sahadaki oyuncular tarafından yerine getirilmediyse, saha dışında da bir sorun yoktur. TFF'nin aldığı son kararlardan sonra malum çevreler ve basındaki uzantılarının yaygara yapmaya başladığını görüyoruz. Kimse kusura bakmasın, bunlar Fenerbahçe ile spor sahalarında başa çıkamayacaklarını anlayanların beyhude çırpınışlarıdır. Savunma hakkına, masumiyet karinesine zerre kadar saygısı olmayanların son hezeyanlarıdır. Her gün 'kupa' diyerek kupa alacaklarını sananların rüyalarıdır'' dedi.
 
İşte Nihat Özdemir'in açıklamalarından satır başları
 
Türk futbolu olağanüstü bir dönemden geçiriyor. 3 Temmuz süreci olarak tanımlanan ama başlangıcı daha önceye dayanan bu süreç camiaları karşı karşıya getirmiş, futbolumuzu içinden çıkalmz bir girdapta bıraktı. Geriye dönüp bakarsak temiz futbol prensibi ile başlatılan operasyon bu sezon istenmeyen tribün olaylarını beraberinde getirdi.
 
"Herkes birbirini suçladı"
 
İnsanlar hak etmedikleri muamelelere şekilde itham edildi. İnsanlar ailelerinden uzak tutuldular. Herkes birbirini suçladı, küfürler, iftiralar hacvada uçuştu. Bu temiz futbol süreci daha 9 ayda birbirinden nefret eden bir futbol kültürü yarattı. Daha önceki yıllarda da bu konuda sorunlar yaşanıyordu. Yapılan saldırılar bel altına indi. Bu süreç telafisi güç kutuplaşmalara neden oldu. Sürecin başından itibaren Fenerbahçe odaklı olarak gizlilik ihlal edildi. Dönemin TFF yönetimi yazılan eksik rapor yüzünden kamuoyunu yanlış yönlendirdi. Tarihte eşi benzeri olmayan bir karalama ve iftira kampanyası yürütüldü.
 
Dönemin TFF yönetimi de eksik rapor üzerinden kamuoyunu yönlendirdi. Hukuk cinayeti işlenmiştir. 19 maç iddianamede neden azaldı. Emenike'nin para sayma görüntüleri nerede? Fenerbahçe'nin çete ve örgütle ne alakası var? tatmin edici yanıtlar verilemedi. Tek taraflı kampanyanın hedefi olan Fenerbahçe ne yaptı? Türk adaletine güvendik. Sürece ilişkin bilgilendirmelerde bulunduk. Az ama öz konuşmaya gayret ettik. Camiadan gelen yoğun eleştirileri de göze aldık. Fakat en önemlisi başkalarına saldırmadık. Kimseyi hedef göstermedik. Ortamı germedik. Artık atıp tutanların, asıp kesenlerin nefeslerinin kesileceği ana geldik.
 
Bizler temiziz. Ve suçsuzuz. Adil bir yargılamanın bunu er ya da geç ortaya çıkaracağından da şüphemiz yok. Etik Kurulu'nun raporu bizi teyit eder nitelikte. Eğer şike suçu sahadaki oyuncular tarafından yerine getirilmediyse sorun yoktur. Verilecek kararı bekliyoruz. 58. maddenin değişmesiyle ilgili kulübümüzün tavrı aynıdır. Suçsuz olduğumuz için madde değişikliğini istemedik. Sadece suç-ceza dengesinden bahsettik. Ama kesinlikle özel bir düzenleme istemedik. Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek suçlamasıyla karşılaşan başkan ve yönetici arkadaşlarımız tutuklu olarak yargılanmaktadırlar. Masumuz, geçen yılkı maçlarımızı hak ederek kazandık. Sıra artık sevgili başkan ve yönetici arkadaşlarımızın özgürlüğüne kavuşmasını geldi. Onlar duruşlarıyla hayranlık kazanmışlardır. Fenerbahçe tertemizdir. Başkan ve arkadaşlarımıza yapılan zulmün nedeni nedir. Meczup gizli tanıkların beyanlarıyla, bu insanların tutuklu kalması meşru mudur. Tüm bunları tarih yazacaktır. Başkan ve arkadaşlarımızın en kısa sürede özgürlüğüne kavuşmasını istiyoruz. TFF'nin aldığı son kararların ardından malum çevreler yaygaraya başladı. Bunlar Fenerbahçe ile spor sahalarında başa çıkamayacaklarını anlayanların beyhude çırpınışlarıdır. Son hezeyanlarıdır. her gün kupa isteyerek kupa alacağını sananların rüyalarıdır. Hep söyledik; Fenerbahçe camiası bu yapılanları unutmayacak. Taraftarımız rahat olsun. Zaman bizi haklı çıkaracak.
 
CAS davasında ülke menfaatleri için çekildik
 
CAS Davası ile ilgili olarak da konuşmak istiyorum. Fenerbahçe olarak UEFA ve TFF'ye karşı Şampiyonlar Ligi'nden men edilmemiz nedeniyle 1 Eylül 2011'de CAS'ta dava açtık. Kapalı kapılar ardından kalmış gerçeklere ulaşmıştık. Ülkemizin menfaatleri için Fenerbahçe olarak CAs'taki davamızı geri çektik. Ne var ki bu olgunluk dahi farklı noktalara çekildi. Bu karar Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nun kararıdır Aziz Yıldırım'ın kararı değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA