• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fen İşleri çalışanları kahvaltıda buluştu
21 Ağustos 2014 Perşembe 12:07

Fen İşleri çalışanları kahvaltıda buluştu

Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Fen İşleri Müdürlüğü çalışanları ile mesai saati öncesi kahvaltıda bir araya geldi.
Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Fen İşleri Müdürlüğü çalışanları ile mesai saati öncesi kahvaltıda bir araya geldi. 
Belediye’nin Fen İşleri İşçi Dağıtım Tesislerinde yaklaşık 100’den fazla personel ile kahvaltıda buluşan Başkan Özgüven, 30 Mart seçimlerinin ardından 4 aylık çalışma sürecinin sona erdiğini kaydederek, “Belediye bir hizmet kurumudur. Vatandaşa en yakın hizmet kurumu olan Belediye halkın beklentilerine cevap verecektir. Belediyenin Başkanından işçisine kadar herkes üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getirmek zorundadır” dedi.
30 Mart sonrası siyaset gömleğini çıkardıklarını ifade eden Başkan Özgüven, “Hiçbir siyasi kimlik gözetmeksizin hizmet üreteceğiz. Bütün hemşerilerimize hizmet üretmek boynumuzun borcudur” diye konuştu.
Göreve geldiklerinde 527 şirket işçisi olduğunu bugün bu sayının 350’ye düştüğünü belirten Özgüven, puantajlarda 57 işçinin birim müdürleri tarafından işe gelmediklerinin tespit edilerek işlerine son verildiğini, park ve bahçelerde çalışan 86 kişinin hizmet alımı ihalesinin uygun olmaması neticesi sonrası yollarını ayırdıklarını ve Büyükşehir Yasasının bilinmesine rağmen su ve kanalizasyon müdürlüğüne seçime yakın bir süreçte oy kaygısı nedeniyle 56 kişinin alındığını gördüklerini ve bu ihalenin Kamu İhale Birimi tarafından iptalinin ardından bu çalışanlarında işten çıkarıldığı kaydetti. Belediye içerisinde yer alan fazla personeli de sahaya çıkardıklarını kaydeden Özgüven, rapor alanlar ve çalışmak isteyemeyenlerle de yollarını ayırdıklarını açıkladı.
Başkan Özgüven, “Kimsenin siyasi görüşü ve siyasi yapısına müdahalemiz ve tavrımız yok. Tek düsturumuz var, Çalışmak çalışmak çalışmak… İşimize dört elle sarılıp çalışacağız. Sizlerden istediğim aldığınız paranın hakkını verin. Alın teriniz ve emeğiniz benim için önemlidir. Seçim hazımsızlığı yapıp dedikodu üretenler bizleri yıldıramayacak. Bunlara hizmetlerimizle cevap vereceğiz. Hoşgörülü olamayacağımız tek şey çalışmamaktır. Dedikodu gündeminizde olmasın. Bizim yönetimimizde halk vardır ve kimse mağdur edilmesin” diye konuştu.
Fen İşleri Müdürlüğüne Özgür Karakuş’un getirildiğini söyleyen Başkan Özgüven, “Fen İşlerinin başında artık Özgür Karakuş var. Özgür beyin sevk ve idaresinde işler yürüyecek. Ereğli gelişip büyüyor. Bu doğrultuda Büyükşehir yatırımları da Ereğli’mizde hissedilmeye başlayacak. İşte Büyükşehir’e Ereğli’nin 5-6 milyon TL’si giderken yatırımın gelmediği konuşuluyor ama bugün bir Orhaniye’nin kanalizasyonu için 4,5 milyon TL, Zengen’in kanalizasyonu için 3,5 milyon TL gibi yatırımları da görmezden gelemeyiz. Bu yatırımlar Ereğli’ye artı olarak değer katacaktır” dedi.
Fen İşlerinde yapılacak olan çalışmaların Ereğli kamuoyuna yansıyacak en önemli çalışmalardan birisi olduğuna vurgu yapan Başkan Özgüven, “Sizlerin düşünceleriniz, fikirleriniz, çalışmalarınız bizim için önemlidir. Hizmetlerimizdeki en büyük pay sizlere aittir. Bundan sonraki süreçte de sizlerden beklentilerimiz çalışmak, işinize dört elle sarılmanız ve dürüst olmanızdır” şeklinde konuştu.
Başkan Özgüven konuşmasının sonunda personellere başarılar diledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Etyemez: "Mekanı cennet olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA