• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fatih Terimle yollar ayrıldı!
24 Eylül 2013 Salı 20:09

Fatih Terim'le yollar ayrıldı!

Galatasaray'da Fatih Terim ile yolar ayrıldı...
Türk Telekom Arena'da yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından GSTV'de canlı yayına katılan Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Ergün, Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu'nun aldığı kararı okudu.
 
Terim'in, kendisine yapılan sözleşme uzatma teklifini kabul etmediği belirten Ergün, bu durumun, yönetim kurulunu yeni çözümler aramaya yönlendirdiğini aktararak, şunları kaydetti:
 
"Son günlerde profesyonel futbol takımımızla ilgili yaşanan gelişmeler, bugün düzenlenen Galatasaray Sportif AŞ (Kulüp) ve Şirketimizin kurucu ve hakim hissedarı olan Galatasaray Spor Kulübü Derneği yönetim kurullarında ayrı ayrı müzakere edilerek değerlendirilmiştir. Yönetim kurullarımızın sözleşmesini iki yıl uzatma kararı almasına cevaben teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim'in kendisine yapılan yeni sözleşme önerisini kabul etmediğini açıklamış olması, yönetim kurulumuza yeni çözümler aramak konusunda önemli bir sorumluluk yüklemiş bulunmaktadır."
 
Yaşanan gelişmelerin Galatasaray'a zarar verecek duruma geldiğini aktaran Ergün, "Yaşanan gelişmeler, Galatasaray'ın tüm sportif başarılarının temelinde yer alan Galatasaray değerlerine zarar verecek aşamaya gelmiştir. Yönetim kurulumuz, her şeyden önce bu değerlerin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması sorumluluğu altındadır. Galatasaray'ın tarihsel süreçte oluşmuş yönetim şekli, gerek kurum içi hiyerarşi bakımından gerekse görev, sorumluluk ve yetkilerin dağıtımı bakımından kuşku ve tereddüt götürmeyecek ölçüde bellidir ve nettir" ifadelerini kullandı.
 
Terim ile yolların ayrılma kararının oy birliğiyle alındığını vurgulayan Şükrü Ergün, şöyle konuştu:
 
"Bu sorumluluğun gereği olarak, camiamızın daha fazla yıpratılmasını engellemek amacıyla yönetim kurullarımız oy birliği ile Sayın Terim'in sözleşmesinin feshi için kendisine bildirimde bulunulması kararı almıştır. Bu kararın şirketimiz, kulübümüz ve de Sayın Terim için hayırlı olacağı umuduyla, Sayın Terim'e kulübümüze verdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür eder, milli takımın başında devam edeceği kariyerinde elde edeceği başarıların tüm camiamızı gururlandıracağının bilinmesini isteriz."
 
Öte yandan, yönetim kurulu toplantısında karar alındığı sıralarda teknik direktör Fatih Terim'in antrenmanda olduğu ve kendisine bir tebliğin ulaşmadığı belirtildi.
 
Karar Borsa'ya bidirildi
 
Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'den borsaya gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamada, "Şirketimiz Yönetim Kurulu, 24.09.2013 tarihinde yapmış olduğu toplantıda profesyonel futbol takımımızın teknik direktörlük görevini yürüten Sn. Fatih Terim'in sözleşmesinin feshedilmesine oy birliği ile karar vermiştir" ifadeleri kullanıldı.
 
TFF iddiaları yalanladı
 
Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF), yapılan açıklamada, Terim'le ilgili yaşanan gelişmelerin yakından takip edildiği kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi:
 
"Medyada bu akşam saatlerinde A Milli Takımımız ve Galatasaray Spor Kulübü Teknik Direktörü Sayın Fatih Terim'in Galatasaray Spor Kulübü ile mevcut sözleşmesinin sonlandırıldığına yönelik haberler yer almıştır. Bu haberlerden kısa bir süre sonra bazı basın-yayın organlarında, Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören'e atfen, Fatih Terim ile yeni bir sözleşme imzalanacağı ve hatta bazı spor yorumcuları tarafından iddia edildiği üzere, sözleşmenin yarın imzalanacağı şeklinde değerlendirmelere yer verildiği görülmektedir. Tüm bu haber ve değerlendirmeler gerçeği yansıtmamakta olup, Türkiye Futbol Federasyonu olarak gelişmeleri yakından takip ettiğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA