• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fatih Ormanı Ağaoğluna mülk değil
13 Kasım 2012 Salı 18:10

Fatih Ormanı Ağaoğlu'na mülk değil

Ali Ağaoğlu'nun Maslak 1453 projesinin reklamlarında, tüketiciyi yanılttığı ortaya çıktı.

Ali Ağaoğlu'nun birkaç haftadır tanıtımını yaptığı Maslak 1453 Projesi ile ilgili tartışmalara bir yenisi daha eklendi. Projenin sanki Fatih Ormanı ile iç içeymiş gibi yansıtılmasıyla başlayan tartışmalarda, reklamlarda ve internet sitesinde yansıtıldığı gibi ormanın Maslak 1453'e ait olmadığı Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından belirtilmişti. Ormanın tahsisi döneminde İstanbul Orman ve Çevre İl Müdürü olan Mehmet Emin Birpınar ise, yine tanıtımlarda belirtildiği şekilde ormandan sadece projeden daire alanların yararlanabileceği bilgisinin doğru olmadığını anlattı. 'Tüm İstanbullular, mesire yeri olan Fatih Ormanı'na girme hakkına sahiptir' diyen Birpınar, 'Orman sadece Ağaoğlu'nun sitesinden ev alanlara özel değil. 'Bu ormana Maslak 1453'te oturanlar haricindekiler giremez' diyemez' şeklinde konuştu.

Birpınar, Fatih Ormanı'nda Ali Ağaoğlu'nun şirketlerinin kullanım hakkı elde etmesi ile ilgili süreci de anlattı. Fatih Ormanı'nın mesire yeri olarak AKC Petrol'e 10 yıllığına tahsis edildiğini belirten Birpınar, 'AKC, Ağaoğlu tarafından satın alınmış. Fatih Ormanı'nın mesire yeri olarak kullanım hakkı bu şekilde Ağaoğu'na geçti' dedi.

PARK ORMANA SINIRI YOK

Ali Ağaoğlu'nun Maslak 1453 projesinin Park Orman'a komşu olduğunu söylediğini, oysa Park Orman'ın yakın olmakla birlikte Maslak 1453'e sınırı olmadığı tespitinde bulunan Birpınar, ormanın mesire yeri olarak tahsis edilmesiyle ilgili olarak da şunları kaydetti: 'Mesire yeri olarak tahsis edilmesi demek belirli bir bölgenin işletmesinin verilmesi demek. Giriş çıkışlardan, burada inşa edilecek Orman özelliğine zarar vermeyecek tesislerden ücret alması ve kirasını çıkarması demek. Şirket söz konusu arazinin bakımından ve temizliğinden de sorumlu.'

2 lirayı veren ormana girer

İstanbul'da Fatih Ormanı gibi tüm vatandaşların kullanımına açık tahsisli 40 tane mesire alanı olduğunu anlatan Birpınar, 'Bu mesire yerlerini herkes gelip kullanabilir' dedi. Mesire yerlerinin giriş ücretlerinde üst limitin bulunduğuna da işaret eden Birpınar, şöyle konuştu: 'Mesire alanı kendine tahsis edilen şirket isterse bedava yapabilir ama üst limiti aşamaz.

Şu an giriş ücretleri araçlar için 8, kişiler için ise 2 lira. Bu ücreti vererek isteyen herkes mesire alanlarına girebilir. Ağaoğlu, Orman Bakanlığı izin verirse Fatih Ormanı'na kendi sitesinin bulunduğu alandan kapı açabilir ancak tüm İstanbullular ormanı kullanabilir. Binbaşı Çeşmesi ya da diğer mesire alanlarında durum nasılsa Fatih Ormanı'nda da öyle.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
  • Makine ihracatında rekor
  • INSTAGRAM TAKİPÇİ HİLESİ YÖNTEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA