• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Faruk Kocadan liste yalanlaması
04 Mayıs 2010 Salı 15:50

Faruk Koca'dan liste yalanlaması

AK Parti Ankara Milletvekili Faruk Koca, bazı gazetelerde ve internet haber sitelerinde şahsıyla ilgili yer alan ifadelerin 'tamamen asılsız olduğunu' söyledi.
AK Parti Ankara Milletvekili Faruk Koca, bazı gazetelerde ve internet haber sitelerinde şahsıyla ilgili yer alan ifadelerin 'tamamen asılsız olduğunu' belirterek, 'Şahsımdan hareketle bu davanın öncüsü olan isimlere karşı girişilen maksatlı saldırı nedeniyle her birinden ayrı ayrı özür diliyorum' dedi. 

Koca, yaptığı açıklamada, bugün bazı gazetelerde ve internet sitelerinde 'şahsıyla ilgili tamamen asılsız ve mesnetsiz bazı iddiaların yer aldığını' belirtti. Koca, açıklamasında, 'Ne benim ne de grubumuzdan herhangi bir arkadaşımın söz konusu haberlerde iddia edildiği gibi Anayasa değişikliği görüşmeleri sürecinde milletvekillerinin hür iradelerine müdahale etmesi, milletvekillerini takip etmesi, milletvekilleri ile ilgili tahminlerde bulunarak liste hazırlaması kesinlikle söz konusudur' ifadesini kullandı. 

Faruk Koca, açıklamasında şunları kaydetti:

'Uzaktan çekilmiş bir fotoğraf esas alınarak, tamamen tahminler ve varsayımlara dayalı şekilde son derece çirkin değerlendirmelerde bulunmak basın ahlakıyla bağdaşmaz. Söz konusu gazetelerde ve internet haber sitelerinde yer alan şahsımla ilgili ifadeler tamamen asılsızdır.

Benim, AK Parti Grubu içinde, AK Parti camiası içindeki hiçbir arkadaşımla ilgili böyle bir tasarrufta bulunmam asla söz konusu olamaz. İsmi geçen arkadaşlarımla ilgili böyle bir tereddütün şahsımda oluşması da mümkün değildir. Bu arkadaşlarımın en az benim kadar partimize ve bu hareketimize sevdalı oldukları herkesçe bilinmektedir.

Adım kullanılmak suretiyle isimleri etrafında tereddüt ve güvensizlik oluşturulmak istenen milletvekili arkadaşlarımın her biri en az Faruk Koca kadar AK Parti'lidir, bu hareketin gönüllüsüdür, kurucusudur, millet sevdalısıdır.

Şahsımdan hareketle bu davanın öncüsü olan isimlere karşı girişilen maksatlı saldırı nedeniyle her birinden ayrı ayrı özür diliyorum. Söz konusu iddia ve ithamlar, Anayasa değişikliği görüşmeleri sürecinde AK Parti içinde nifak oluşturmaya gayret eden odakların suçüstü yakalanmasıdır. Kaldı ki, bizzat Genel Başkanımız, AK Parti'nin ve milletvekillerimizin faaliyetlerinin, bütün Türkiye için özlemini çektiğimiz demokrasi ve özgürlük anlayışına dayalı olarak yürüdüğünü çeşitli defalarca açıklamıştır.

Milletvekillerine güvenmedikleri için oy verme kabinine dahi sokmayan partilerin durumu görmezden gelinirken, AK Parti'nin demokrat ve özgürlükçü çalışma yöntemini karalamaya çalışanları esefle kınıyorum.

Bu asılsız iddialar, AK Parti olarak, Anayasa değişikliği görüşmeleri sürecinde gösterdiğimiz tarihi dayanışma ve kardeşliğimize asla zarar veremeyecektir.'

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA