• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Farklı bir formda hala yaşıyor!
17 Nisan 2009 Cuma 13:50

Farklı bir formda hala yaşıyor!

Yazar Mert Aslanın Hemen Kitaptan çıkan ve Hz. Muhammed ile ilgili son yılların en ilginç kitabı olma iddiasını taşıyan Hz.Muhammed Yaşıyor mu?, Türkiyenin dört bir yanında okuyucularla buluşuyor
Yazar Mert Aslan’ın Hemen Kitap’tan çıkan ve Hz. Muhammed ile ilgili son yılların en ilginç kitabı olma iddiasını taşıyan “Hz. Muhammed Yaşıyor mu?”, Türkiye’nin dört bir yanında okuyucularla buluşuyor. 
 
Kitap, Güllerin Efendisi Hz. Muhammed ile ilgili olarak bugüne dek yazılmış kitaplar arasında birkaç açıdan bir ilk olma niteliği taşıyor. Öncelikle şimdiye kadar bu alanda denenmemiş bir yazınsal form olan “mektup-roman” tarzında yazılmış olması, Güllerin Efendisi’nin kişisel gelişim ve yüz yüze insani ilişkilere getirmiş olduğu özgün boyutları deşifre ediyor olması gibi özellikleri ile hem düzeyli hem de yalın ve sevecen bir ilişki biçimini yansıtıyor. Kitap tümüyle geleneksel çizgilerin dışına çıkmak suretiyle, yazarının tabiriyle “özel tasarım bir insan” olarak, Güllerin Efendisi’nin pozitif akılla pek de anlaşılmayan bir yönünü inceleyerek “O’nun farklı bir hayat formuyla halen yaşadığı, tüm güzellik ve şefkatiyle halen aramızda dolaşarak dertlerimizle içtenlikle ilgilenmeye devam ettiği” teması etrafında ilginç ve ikna edici bir mantıksal örgü oluşturuyor.
Hz. Muhammed hakkında yalnızca kulaktan dolma ve geleneksel bilgilere sahip olanlara çok farklı bir alternatif sunan kitap, sıra dışı mektuplardan oluşan bir siyer felsefesi niteliğinde yazılmış olup Kütüb-ü Sitte gibi kaynaklardan yararlanarak, olabildiğince pozitif bir dil ve tamamen yeni ve akışkan bir dil kullanan yazar, Güllerin Efendisi’ne karşı derin bir bilgi birikimini harmanlayarak, O’nun gerçek “kişilik resmi” hakkında mükemmel bir karışıma ulaşmaya çabalıyor. Herkesi derinden etkileyip, belki de doğru bilineni yerle bir etmeyi, okuyucuyu istem dışı olarak “O’nu hiç böyle düşünmemiştim” demeye zorlamayı amaçlıyor.
Hz. Muhammed’in halen insanların arasında dolaşıp, insanların dertleriyle içtenlikle ilgilendiğini kanısında olan Aslan, kitabın son sayfasına kadar bu hissi okurlara duyumsatmak için çaba harcamaktadır.
 
“Hz. Muhammed Yaşıyor mu?” adlı bu kitabın, birkaç güne kadar ülke çapında başta Kitapsan ve D&R gibi seçkin kitapevlerine ulaşarak, geniş bir okuyucu kitlesi ile buluşması bekleniyor.
YORUMLAR
niye böyle bir kitap
Nuh Dede İNAL
sırf sansasyonel olsun diye mi böyle bir kitap yazdınız. insan ismini duyunca bile okumak gelmiyor içinden. İsmin yanlış konulduğunu düşünüyorum.
85.110.26.178
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA