• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Evrenin sırları ve Allah
15 Şubat 2010 Pazartesi 15:34

Evrenin sırları ve Allah

Türk Anadolu Vakfı Genel Müdürü Abdullah Uçar, Evrenin Sırları ve Allah isimli yeni kitabıyla 12. eserini de piyasaya sürdü.
Türk Anadolu Vakfı Genel Müdürü Abdullah Uçar, Evrenin Sırları ve Allah isimli yeni kitabıyla 12. eserini de piyasaya sürdü. Bütün insanların etkileneceği bir alan olan evrenin büyüklüğü karşında insanların nerde duracağını araştıran Uçar, Evrenin Sırları ve Allah isimli kitabında, evrenin derinliklerinden bilimsel bilgiler getirip okuyucusuna sunuyor.
 
Avrupa’yı aydınlatan İslam alimleri, Milletimizde peygamber sevgisi gibi önemli eserleri bulunan Uçar’ın son kitabı, evren hakkında bilinmeyenleri gün yüzüne seriyor.
 
Astronominin eskiden beri ilgisini çektiğini söyleyen Uçar, “Bu konunun sadece benim ilgimi çekmediğini, vaazlarımdan sonra konu ile ilgili sorular soran gençleri görünce, böyle bir eser yayınlama gereği duydum. Daha önce yayınlanmış kitaplarımı bilen okurlarım bana bu yönde bir kitap yazmam için istekte bulundular. Bu isteklerle beraber konuya el atınca, gençlerin ısrarının ne kadar haklı olduğunu analdım. Çünkü konu çok geniş kapsamlı, insanoğlunun zihnini en çok kurcalayan husus olmasına rağmen, görmediğimiz alemlerin, metafiziki konuların mümkün olduğu kadar akıl ve mantıkla izahını yapan eserlerin ne kadar az olduğunu görünce; “Günümüzde Müslümanların kahır ekseriyeti, taklidi imanla yetiniyor” diyen batılıların ne kadar haklı olduklarına inandım” dedi.
 
Görmediği ve duymadığı şeyler hususunda insanları imana davet ederken her türlü akli ve nakli delillerin kullanılması gerektiğine vurgu yapan Abdullah Uçar, Allah’ın insanoğluna sunduğu delilleri de araştırmayla bulunabileceğinin altını çizdi.
 
Konu ile ilgisi olmayan bazı kişilerin din hakkında konuşmasının kendisini üzdüğünü de belirten Uçar, “Ben prensip olarak herkesin kendi sahasında oynamasını arzue den biriyim. Siyasiler başta olmak üzere, bazı kişilerin benim sahama girip vaaz etmeye çalışmalarına üzülüyorum. Kitabımda branşımın dışına çıktığım hususlarda vardır. Ben astronot, fizikçi, matematikçi değilim ama iyi bir okuyucuyum. Sahamın dışına çıktığım yerlerde, dünya çapında söz sahibi olan ilim erbabının eserlerinden alıntılar yaptım” diye konuştu.
 
Eserinde Abdullah Uçar, kainatın yaratılışından, insanın yaratılışına, modern ilim ve Kuran’dan, mucizevi hadiselere kadar önemli konuları okuyucu ile buluşturuyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA