• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Evliya Çelebinin torunları Kaymakam Yıldızı ziyaret etti
29 Kasım 2011 Salı 11:20

Evliya Çelebi'nin torunları Kaymakam Yıldız'ı ziyaret etti

Evliya Çelebi Projesi kapsamında, Sarayönü Anadolu İmam Hatip Lisesi Devlet Parasız Yatılı Pansiyonu'nda kalan öğrencilerle Kadınhanı Anadolu İmam Hatip Lisesi Devlet
Evliya Çelebi Projesi kapsamında, Sarayönü Anadolu İmam Hatip Lisesi Devlet Parasız Yatılı Pansiyonu'nda kalan öğrencilerle Kadınhanı Anadolu İmam Hatip Lisesi Devlet Parasız Yatılı Pansiyonu'nda kalan erkek öğrencilerin mübadelesi gerçekleştirildi.
     Mübadeleye Sarayönü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Halit Bursa, Hakan Erfidan, Fariz Ünal, Hazret Çakmak, İsmail Kayhan ve Burak Tekin ile Kadınhanı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Fatih Çiftçi, Hakan Güney, Muhammed Karakaya, Ebubekir Karaman, Hacı Salih Erkeleş ve Emre Türkan adlı öğrenciler katıldı.
     Koordinatörlüğünü Pansiyondan Sorumlu Müdür Yardımcısı Hasan Alaşahin ve rehberliğini Tarih Öğretmeni Murat Ardıç'ın yaptığı projenin amacını açıklayan Okul Müdürü Ali Çakmak, ''Öğrencilerimizin tanışmalarını; bilgi, görgü, tecrübe ve kültür alış-verişi imkanı bulmalarını ve kaynaşmalarını sağlayarak dayanışma duygusunun gelişmesini istedik. UNESCO, 2011 yılını Türk Gezi Edebiyatı'nın en büyük yazarı olan 'Evliya Çelebi'yi Anma Yılı' olarak ilan etti. Doğumunun 400. yılına rastlayan 2011 yılında biz de projemizin adını kültürel mirasımıza sahip çıkmak ve ünlü seyyahımızın izinden gitmek adına Evliya Çelebi'nin adını koymayı uygun gördük'' dedi.
     Projenin ikinci döneminin Mayıs ayı içerisinde yapılacağını belirten Okul Müdürü Ali Çakmak, ''Projenin gerçekleşmesinde başta İlçe Kaymakamımız Kemal Yıldız'a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Şişman'a, Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Tınas'a, SARİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kozan'a, Proje Koordinatörü Pansiyondan Sorumlu Müdür Yardımcısı Hasan Alaşahin'e, Proje Rehber Öğretmeni Murat Ardıç'a, tüm mesai arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese teşekkür ederim'' diye konuştu.
     Projede, misafir öğrenciler diğer arkadaşları ile birlikte derse girdiler ve dersten sonra bir takım faaliyetlerde bulundular. Mübadelenin ilk günü Sarayönü şehir merkezini gezen Kadınhanı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri önce Sarayönü İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız ve Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman'ı makamında ziyaret ettiler.
     Sıcak diyalogların yaşandığı ziyarette İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız böyle projelerin insanların ufkunu genişlettiğini dile getirerek, dayanışmanın önemi konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA