• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Evleri akrep bastı
02 Eylül 2010 Perşembe 22:39

Evleri akrep bastı

Doğuş Mahallesi Batmanhoca Sokak sakinleri aşırı sıcakların sonucunda evlerini basan akrepler nedeniyle zor günler yaşıyor. Mahalle sakinleri, yetkililerden yardım istiyor
NİNE VE TORUNU AKREP MAĞDURU
Doğuş Mahallesi Batmanhoca Sokak içerisinde ikamet eden vatandaşlar akrep korkusu nedeniyle özellikle çocukların evde huzursuz olduğunu söyleyerek yetkililerden seslerinin duyulmasını istedi. Mahalle sakinlerinden 67 yaşındaki Nevin Akkız, “Evin içerisinde ilk olarak beni daha sonra torunumu akrep soktu. Bu sokak içerisinde önceki yıllarda da akrep olurdu ama bu yılki gibi fazla bir akrep görmedik” dedi.
EVLERİ KENDİLERİ İLAÇLIYOR
Evin içerisinde çok sayıda akrep öldürdüğünü söyleyen sakinlerden Zehra Diremsiz ise yetkililerden yardım isterken, “Ben ev içerisini zehirle ilaçladım ama yinede korkuyoruz. Çünkü akrepler dışardan geliyor ve önlem alamıyoruz” diye konuştu. Mahalle sakinlerinden Muammer Akkız ise sokak içerisinin ilaçlanması için belediyeye müracaat ettiklerini ancak bu güne kadar olumlu bir yanıt alamadıklarını söyledi.
 
Akrepli sokak korkutuyor

Çimenlik Doğuş Mahallesi Batmanhoca Sokak sakinleri aşırı sıcaklar nedeniyle evlerinin akrep istilasına uğraması sonucu zor günler yaşadıklarını söyledi

Karatay İlçesi Doğuş Mahallesi Batmanhoca Sokak sakinlerinin başı akrepler ile dertte. Birkaç yıldır mahallerinde akrep olduğunu ancak bu yaz aşırı sıcaklar nedeniyle akrep sayısının büyük oranda arttığını söyleyen mahalle sakinleri kendilerini akreplerden kurtaracak bir ilaçlama yapılmasını istiyor. Batmanhoca Sokak içerisinde oturan 67 yaşındaki Nevin Akkız, evlerini basan akrepler nedeniyle zor günler yaşadığını söyledi. Akkız, “Akrepler evin içerisine pencereden giriyor. Son olarak beni parmağımdan torunumu ise ayağından soktu. İkimizde hastaneye zor gittik. Burası kerpiç ev ve geneli ahşap bina olduğu için akrep çok oluyor. Ama mutlaka bir çaresi vardır. Bizi bu dertten kurtarın” diyerek yetkililerin yardımını istedi.
Aynı sokakta oturan Zehra Diremsiz ise evlerinde şimdiye kadar onlarca akrep öldürdüğünü ifade ederek, “Evlerin penceresinden içeri giren akreplerden birçoğunu öldürüp attık. Dışarıda evlerin duvarlarında gezerken açık bulduğu camlardan içeri giren akrepler nedeniyle ne çocuklarımız ne bizler evin içerisinde oturamıyoruz. Yetkililer gelmediği için ben evimi kendim elma zehri ile ilaçladım ama çare değil. Sokağın hemen her köşesinde ve her evde mutlaka bir akrep görülüyor. Buraların bir an evvel etkili bir şekilde ilaçlanmasını istiyoruz” diye konuştu.
Evlerinin dip kısmından birkaç kez akreplerin girdiğini gördüğünü söyleyen Muammer Akkız ise, “Akreplerin geldiği bütün deliklere su döktüm. Su yüzünden çıkan akrepler kaçtı. Bende gelebileceği bütün deliklere beton döktüm. Daha önce belediyeye müracaat ettik ama oradan bizi hayvanat bahçesine yönlendirdiler. Hayvanat bahçesi yetkilileri bir şey yapamayacaklarını söyleyerek bizi bu kez fen işleri ve temizlik işlerine yönlendirdi. Ama hiçbir yerden olumlu bir cevap gelmedi. Burası daha önce saman pazarı idi. Akrepte saman içerisinde çok olurdu. Saman pazarı taşındı ama akrepler gitmedi. Bunun için burası mutlaka etkili bir şekilde ilaçlanmalı. Birkaç yıldır akrep görüyorduk ama bu yıl ki gibi fazla bir akrep görmedik” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA