• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Evlenen PKKlılar kaçıyor
24 Kasım 2010 Çarşamba 13:12

Evlenen PKK'lılar kaçıyor

Terör örgütünde hissi ilişki, evlilik, yolsuzluk, zimmete para geçirme, cinsel taciz, çeteleşme ve kaçışların önüne geçilemiyor. İsviçre'de örgüte para yardımı yapan dernek başkanı evlenince kayıplara karıştı.
Terör örgütünde hissi ilişki, evlilik, yolsuzluk, zimmete para geçirme,cinsel taciz, çeteleşme ve kaçışların önüne geçilemiyor. Örgütte evlilik ve gönül ilişkisi yasak ve karşılığında da ölüm cezası olmasına rağmenAvrupa'da bulunan örgüt mensupları bu yasağı dinlemiyor.

Edinilen bilgiye göre, terör örgütü PKK'nın İsviçre'nin Biel kentinde bulunanparavan derneğinin başkanlığını yapan H.M. adlı kişi Hukuk Fakültesi'nde öğrenim gören B.M. ile gizlice evlendi.

PKK terör örgütünde''hissi ilişki'' ve ''evlenme''nin yasak olması nedeniyle, H.M. dernekbaşkanlığından uzaklaştırıldı. Olayın duyulmasının ardından evli çift''özeleştiri'' için Kandil'e çağrıldı. Ancak, söz konusu çift öldürülmekorkusu dolayısıyla örgütten kaçarak kayıplara karıştı.

Terörörgütü PKK içerisinde ''aşk'' ve ''evlilik'' yasak olmasına ve ''yozilişki'' olarak nitelendirilmesine rağmen, ''evlilik ve aşk ilişkisi''gibi nedenlerle bugüne kadar örgütte çok sayıda kaçış ve infaz yaşandı.Buna karşılık, örgüt üst düzey sorumlularının bu yasaktan muaf tutulduğu belirtiliyor.

Örgüt üst düzey sorumlularının cinsel tacizineuğrayan, Almanya'da ''Canan'' kod adlı Ö.A, İngiltere'de ''Zelal'' kodadlı A.P, İsviçre'de ''Zekiye'' kod adlı F.O, Belçika'da ''Berivan'' kod adlı N.K, İtalya'da ''Nujin'' kod adlı Z.T, İran'da ''Amina'' kod adlıA.A, Irak'ta ''Cudi'' kod adlı G.İ., Fransa'da ''Amara'' kod adlı A.Öile ''Hevindar'' kod adlı G.K, Yunanistan'da ''Dilda'' kod adlı E.Ü,Irak'ta ''Sterk'' kod adlı S.P, İsviçre'de ''Leyla'' kod adlı M.D, ve''Zilan'' kod adlı S.B, Irak'ta ''Selma'' kod adlı S.A, Belçika'da''Rozerin'' kod adlı S.S. adlı örgüt mensubu kadınlar''ajan/işbirlikçi'' ilan edilirken, bunlardan bazıları öldürülmüş,bazıları ise örgütten kaçmayı başarmışlardı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Beyşehir’de, jandarma timlerinden servis araçlarına denetim
  • Konya'da şok olay! Kadının yüzüne bilinmeyen bir sıvı attılar
  • ‘ByLock’çu kadın imam için kırmızı bülten
  • Doğal yaşam alanındaki kelebeklere ziyaretçi akını
  • Definecilerin evinden tarihi eserler ve silahlar çıktı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA