• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Evet demek için neler anlattılar
16 Ağustos 2010 Pazartesi 14:24

'Evet demek için neler anlattılar'

9.kuruluş yıldönümünü kutlayan AK Parti, bir yandan da referandum çalışmalarına devam ediyor. Çumrada geniş katılımlı 'Demokrasi Mitingi'ni gerçekleştiren AK Parti Konya İl Teşkilatı, tüm Konya'dan
9. kuruluş yıldönümünü kutlayan AK Parti, bir yandan da referandum çalışmalarına devam ediyor. Çumra’da geniş katılımlı “Demokrasi Mitingi”ni gerçekleştiren AK Parti Konya İl Teşkilatı, tüm Konya’dan referandumda “Evet” oyu istedi.
 
AK Parti’nin referanduma daha yüksek “Evet” oyu için başlattığı çalışmalar sürüyor. Bu çalışmalar kapsamında AK Parti Konya Milletvekilleri Hasan Angı, Mustafa Kabakçı, Muharrem Candan, Ali Öztürk ve Hüsnü Tuna yanı sıra Konya İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Erdal, AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları Ziya Özboyacı, Mustafa Yazlık, Necip Çimen ile il yönetim kurulu üyeleri Çumra’ya gitti. Çumra’da üç farklı noktada ve İçeri Çumra ile Alibeyhüyüğü’nde “Demokrasi Mitingleri” gerçekleştiren Konya il ve Çumra ilçe teşkilatı, referandumda neden evet oyu verilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Muharrem Candan: “Üstünlerin hukukuna hayır”
Çumra halkına seslenen AK Parti Konya Milletvekili Muharrem Candan, üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne doğru önemli bir adımın atıldığını ve artık hiç kimsenin başka birinden daha üstün olamayacağına dikkat çekti. 1982 Darbesi ile belirli zümrelere ayrıcalıklı haklar tanındığını belirten Candan, “Ama anayasa değişikliği ile birlikte artık buyurun ağam, buyurun paşam devri bitiyor. Artık herkes eşit haklara sahip olacak. Kimsenin başka birine karşı üstünlüğü söz konusu bile olamayacak” dedi.
Mustafa Kabakçı: “Bu parti seçimi değil!”
Anayasa değişikliğinin tek bir partiye yönelik yapıldığı iddialarına karşılık veren AK Parti Konya Milletvekili
Mustafa Kabakçı, bunun siyasi parti seçimi olmadığını, halk egemenliğinin gerçekleştirilmesi için önemli bir adım olduğunu ifade etti. Farklı partilere mensup olan vatandaşlara seslenerek anayasa değişikliğine ‘Evet’ demelerini isteyen Kabakçı; “İsterseniz AK Parti’ye eleştirilerinize, muhalefetliğinize devam edin. Hatta isterseniz genel seçimlerde bize oy bile vermeyin. Ama anayasa değişikliği partiler üzeri bir konu. Bu anayasa değişikliği ile birlikte artık halkımız söz sahibi olacak” diye konuştu.
Angı: Halkın üstünlüğünü istemiyorlar
AK Parti Konya Milletvekili
Hasan Angı ise Türkiye’de zaman zaman demokrasiye yönelik darbelerin gerçekleştiğini ve anayasanın çok farklı aşamalardan geçirildiğini ifade etti. Türkiye’nin hiçbir zaman darbeye ihtiyacı olmadığını, insanları darbeye zorlamanın ise mantığa uygun düşmediğini savunan Angı konuşmasını şöyle tamamladı; “Anayasa değişikliği ile özgürlükler daha fazla genişletilecek, kardeş kanı durdurulacak. BDP, CHP ve MHP’nin beklentisi özünde halkın üstünlüğünü içeren anayasanın egemen olmasını engellemek. Ama halkımız kendisi için en iyi kararı sandıkta verecektir”
Anayasa Değişikliği Paketinde şehit ailelerine yönelik pozitif ayrımcılığın önemli olduğunu söyleyen AK Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna, şehit çocuklarının ÖSS’ye girmeden üniversiteye yerleşmesi için yeni bir düzenleme getirmek istediklerini belirtti. Çumra mitingi sonrası MHP’li Çumra Belediye Başkanı Yusuf Erdem’in de katılımıyla AK Parti Çumra İlçe Teşkilatı’nın iftar yemeğine geçildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA