• Konya-1 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ette yanlış politika
25 Eylül 2010 Cumartesi 23:10

Ette yanlış politika

Konya Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ramazan Gürbüz, Bakanlığın ette ve hayvancılıkta izlediği yanlış politikalar neticesinde et sorununun ortaya çıktığını söyledi
Konya Veteriner Hekimleri Odası 43. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. 871 delegenin delegesi bulunan Konya Veteriner Hekimleri Odası Genel Kurul Toplantısı’nda mevcut başkan Ramazan Gürbüz, tek listeyle aday oldu. Her 2 yılda bir genel kurulun yapıldığı odada geçmiş dönemin faaliyet raporu okundu. Görevde oldukları 2 yılda yaptıkları faaliyetleri okuyan Konya Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Prof. Dr. Aşkın Yaşar, “Oda hizmetlerinin daha profesyonel bir şekilde yapılmasını sağladık. Meslektaşlarımız arasında iletişimin daha üst seviyeye taşınması için ortak internet portalı kurduk. Posta çeki açılarak, ilçelerde görev yapan veteriner hekimlerinin aidat ücretlerini ödenmesini kolaylaştırdık. Eğitim programları düzenleyerek göreve yeni başlayacak olan genç meslektaşlarımıza gerekli pratik eğitimlerini verdik. Konya Veteriner Hekimleri Odası olarak hala 15 ihtiyaç sahibi üniversite öğrencisine burs verilmektedir” dedi.

“BAKANLIK POLİTAKALIRI İYİ YÖNETEMİYOR”

Faaliyet raporunun okunmasından sonra söz alan yeni dönem de Konya Veteriner Hekimleri Odası Başkan adayı olan Ramazan Gürbüz, ülkenin özellikle son 2-3 yıldır hayvancılıkta ve et üretiminde zor günler geçirdiğini söyledi. Uzun vadeli bir hayvan politikasının olmamasının kırmızı et sorununu ortaya çıkardığını dile getiren Ramazan Gürbüz, “Bakanlığın son 2 yıldır yanlış politikasından dolayı ülkede kırmızı et sorunu ortaya çıktı. Kırmızı et ihtiyacını gidermek için yapılan et ithalatı da tam anlamıyla çözüm olmadı. Ayrıca biz Veteriner Hekimleri Odası olarak et ve hayvan ithalatını istemiyoruz. Bu kadar ekilebilir alanımız olmasına rağmen gerektiği kadar faydalanamıyoruz. Elinizdeki imkânları iyi kullanamazsanız ülkenin kalkınması mümkün değildir. Acilen ihtiyacın giderilmesi için et politikası ve ülkeye faydalı olacak uzun vadede hayvan politikası oluşturulmalıdır. Kurban Bayramı’na az bir zaman kaldı, insanlar kurban kesecek hayvan bulamayacak, bulanlar ise çok pahalıya kesmek zorunda kalacak” diye konuştu.

“POLİTİKACILAR BİZLERİ DİNLEMİYOR”

İhtiyaçların acilen giderilmemesi durumunda önümüzdeki günlerde daha büyük sorunlarla ülkenin zor durumda kalacağını belirten Ramazan Gürbüz, “Herkesin kendi bildiği işi yapması gerekir. Yoksa ülkenin et ihtiyacı çözülemez” dedi. Şap hastalığı hakkında da bilgi veren Gürbüz, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin dört bir yanında şap hastalığı bulunmakta. Buradaki sorun denetim ve yönetmelik eksikliğinden kaynaklanmakta. Politikacılar bize fazla değer vermiyor ve bizi dinlemiyorlar. Veteriner Hekimleri Odası olarak görüşlerimizin alınması gerekir. Bu sorunlar bizim desteğimiz olmadan çözülmeyecektir.”

Konya Veteriner Hekimleri Odası 43. Olağan Genel Kurulu seçimlerinde tek listeyle aday olan Ramazan Gürbüz yeniden başkanlığa seçildi. Yönetim kurulunda ise Rıza Temizci, Aşkın Yaşar, Adnan Öztürk ve İ. Halil Sözmen yer aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • İHH’dan Doğu Hamalı mültecilere 2 tır gıda kolisi yardımı
  • Konya’da silahlı, sopalı ve bıçaklı kavga!
  • Cenaze dönüşü kazada 4 kişilik aile yok oldu
  • Akşehir'de trafik kazası: 1 yaralı
  • Ereğli Belediyesi Hanımlar Semt Lokali açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA