• Konya15 °C

Aydoğan Deveci

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EŞREFSİZ CHP ve HAYIR KOALİSYONU

10 Ağustos 2010 01:19

Başlık güncel ama yanlış anlayanları engellemek için açıklamaya ihtiyac var. Türkiye’nin gönlünü notalara döken Sezen Aksu’ya hakaret etmeyi bile siyaset malzemesi yapan CHP zihniyetiyle başlığımız arasında bir ilişki yok. Üzerinden üç yıl geçmesine ve internette yayınlandığında methiyeler düzdükleri e-muhtıra ile ilgili hukuk mücadelesine (!) 12 Eylül Halk Oylamasına 36 gün kala başlayan CHP stratejisiyle de alakası yok. Tabii ki emekli müdürün Onur Öymen’nin Dersim gafına Mecliste alkış tutup, hesap edemediği tepkileri görünce pişkince “Gereğini yapsın” kıvırmasıyla da alakası yok. Sadece CHP’nin duayen ismi Eşref Erdem’in “oyum EVET” açıklaması sonucunda parti meclisinin verdiği  bir yıllık ihraç kararıyla ilgisi var…

Ne oldu da “Dellendi” bu CHP’liler. “Her maddede mutabıkız ama Anayasa Mahkemesi ve HSYK ile ilgili maddelere itiraz ediyoruz” tezi ne çabuk çürüdü. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Şükran Hanım katıldığı her programda “İçeriği tartışmam” derken neyi karartmak istiyordu? Yoksa millet içeriği ele almaya mı başlamıştı? Yoksa her şeyi gizlemek eskisi kadar kolay değimliydi? “HSYK üyelerinin önemli bir bölümünü Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan hakim ve savcıların seçecek olması” yargı aristokrasisine darbe indiriyordu da darbecilere sığınacak liman mı kalmamıştı? CHP’nin darbe severliği irsiydi de genel başkandan genel başkana bu şekilde mi aktarılıyordu? Süheyl Batum’u “Evet’çi” Sezen Aksu’ya hakaret ettiren bot postal sevgisi değildi de neydi? Düşünsenize Profesörsün, hem de anayasa profesörü, demokrasiyi de iyi biliyorsun; sonra ülkenin en saygın sanatçılarından birine sırf halk oylamasında senden farklı düşündüğü için hakaret ediyorsun. Üstelik politika yaptığın fırkanın adı da Halk Partisi... Yazık sana Süheyl BOTUM.

Eşref’siz CHP tat vermiyor. Grup Başkan Vekilliği döneminde üzerine özenle dikilen dürüst araştırmacı, hak sorgulayıcı tiplemesi emekli müdüre iki numara büyük geldi. Heronlarla Mehmetçiğe yapılan saldırıyı görüp kılını kıpırdatmayanlar ile ilgili iddiaları bir türlü duyamadı. Pahalı gömleklere para yetiştireceğine işitme cihazı alsana! (Özür: Bu espri Devlet Bahçeli’nin üstün zeka ürünü 50 NC-Selpak çıkışı kadar rezil bir şey oldu.) CHP’nin Referandumdaki koalisyon ortağı MHP için de geçerli bu tepkim. Şehit cenazelerini birbirine katıp şehide ve ailesine hürmetsizliğe varacak gürültü çıkaranlara sormak lazım: Madem derdiniz şehitlerdi neden Heronlarla ilgili ihmal iddialarını duymazdan geliyorsunuz? Şehide saygı siyasi ranta endeksli bir tavırmıdır? Neden 7 memleket evladının şehadetine 30 farklı noktadan şahit olan yetkililer kılını kıpırdatmazlar ve bunun hesabını MHP’liler sormaz? Neden Milliyet Gazetesi, Hürriyet Gazetesi bu haberi yazamaz? Neden Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi hep hükümete ekşir, hep iktidarın icraatlarının arkasında bir şeyler arar da Heron mevzuunda sağır “dilsiz” kesilir?

Başbakan’ın veya bir bakanın dili sürçse manşetlere kışkırtıcı üslupla taşıyanlar neden Yalçın Küçük’ün “Selam Kürdistan dağlarındaki kardeşlerime, selam kardeşime” sözlerini işitmez. Devlet Bahçeli neden Küçük’e bir 50 NC göndermez. Kılıcının sapının kimde olduğu bilinmeyen Genel Başkan neden bunları hiç anmaz? CNN Türk’de İşçi Partili Genel Başkan Yardımcısı Ak Partiyi bölücü gösterip emekli subaylardan destek bulurken, Genel Başkanı Doğu Perinçek’in terörist başına gül takdim eden fotograflarını, terörist kampı ziyaretlerini emekli ve muvazzaf  subaylar neden kınamaz? Çok bilmiş Pamukoğlu Paşa neden göremez gerçek hainleri.

Yazılarımız farklı internet sitelerinde de yayınlanıyor MHP’li okuyucu bize renginizi çok belli ediyorsunuz diye sitem ediyor. Sevgili ülkücüler benim rengim zaten belli, üzücü olan MHP’nin renginin belli olmayışı. CHP, BDP, PKK’dan müteşekkil HAYIR koalisyonunda yer almak Türkiye’de en son MHP’nin tercihi olmalıdır. Rahmetli Başbuğ benzer durumlarda Necmettin Erbakan ve Aykut Edibali ile seçim ittifakı yapmıştı. Solun ve bölücülerin hiçbir zaman yanında bulunmamıştı. Zira hitap ettiği Ülkücü kitle tarihinde hiçbir zaman bölücü ile aynı renkte oy vermemişti. Bizi eleştirin boynumuz kıldan ince ama yaşananları da göz ardı etmeyin. Sadece Ak Parti düşmanlığı için PKK ve BDP ile aynı renkte olmayın…

“İşte bu ahval ve şerait içinde” hain de ortada vatansever de. Halk, bu tezgahı kuranları yakından tanıyor. Bu gün özgürlükleri karalayanlar dünün özgürlük savunucularıydı. Dünya da darbe anayasasını savunan CHP dışında başka sosyal demokrat parti var mı? Terör örgütü ve uzantısı olarak gördükleri siyasi parti ile “Hayır” koalisyonu yapmayı içine sindirebilen MHP dışında milliyetçi bir partiye tanık oldunuz mu?

Sonuç? Sonuç belli: Eşref lazım, Eşref’siz olmaz. Eşref ve erdem her zaman lazım…

       

 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da fuhuş operasyonu
  • Konya'da cip takla attı: 1 ölü, 2 yaralı
  • Afganistan'da bombalı saldırı! Onlarca ölü var
  • Konya’da Ramazan coşkusu başladı
  • "Zam olmaması için çalışıyoruz"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA