• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Esnaf Odalarından MÜSİADda ziyaret
03 Mart 2013 Pazar 13:06

Esnaf Odaları'ndan MÜSİAD'da ziyaret

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bekir Duvarcı ve Esnaf Odaları Başkanları MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşeki ziyaret etti.

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bekir Duvarcı, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman, Bisikletçiler Odası Başkanı Ahmet Çal, Kasaplar Odası Başkanı Mehmet Cengiz, Lokantacılar Odası Başkanı Ali Osman Karamercan, Bakırcılar Odası Başkanı Kadir Torus, Tüpçüler Odası Başkanı Osman Alp, Yorgancılar Odası Başkanı Cengiz Çiftçi, Sıhhi Tesisatçılar Odası Başkanı Arif Özkahraman, Demirciler Odası Başkanı Kemal Kemandi, Marangozlar Odası Başkanı Mustafa Dülgeroğlu, Berberler Odası Başkanı Atakan Özbayrak, Tenekeciler Odası Başkanı Ahmet Çalış, Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Günbaş, Fırıncılar Odası Başkanı Vedat Honça,  Kitapçılar Odası Başkanı Ramazan Kuşpınar, Tornacılar Odası Başkanı Emin Baranok, Emlakcılar Odası Başkanı  Sedat Altınay ve Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Mehmet Mutlu, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek’i makamında ziyaret etti.
 
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyelerine hayırlı olsun dileklerini ileten Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bekir Duvarcı, “STK’lar ve Meslek Odalarımız arasında güçlü birliktelikler var. Bizler MÜSİAD’ın çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Şehrimiz ve esnaflarımız için yapılan tüm çalışmalarda yanınızdayız. Bu birliktelik bizlere önemli kazanımlar sağlıyor” dedi.

Konya’da 86 esnaf odasının bulunduğunu belirten Başkan Duvarcı, “Esnaf odalarımızda 58 bin tescilli esnafımız var. Şehrimizde esnaflık kültürü halen devam etmekte. Bugün baktığımızda önemli iş potansiyellerine erişen birçok iş adamımızın geçmişte bizlere üye olması bu geleneğin önemini ortaya koyuyor. Bizler bir nevi okul gibi faaliyet gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaretlerinden dolayı Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bekir Duvarcı ve Oda Başkanlarına teşekkürlerini ileten MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “Bu zamana kadar Konya insanı kendi imkânları ile bu şehre yatırım yaptı. Şehrimizin önemli bir üretim gücü ve sanayi etkinliği var. Bu noktada kamunun şehrimize vermesi gereken alt yapı yatırımlarını harekete geçirmeliyiz. Bizler her zaman esnaflarımızın yanındayız. Bu şehrin dinamosunu sizlerle birlikte ortaya çıkartabiliriz” dedi.

Dünya ekonomisinin güç merkezinin değişiminden bahseden Başkan Dr. Lütfi Şimşek, “Bizler dünyanın onuncu büyük ekonomik bölgesi olacağız diyoruz ancak rakiplerimiz de boş durmuyor. Onların Madenleri, Petrolü ve doğalgazı varsa bizimde girişimci ruhumuz, müthiş bir insan hazinemiz var. İyi organize olursak, güçlü yanlarımızı harekete geçirebilirsek dünyada etkin ülke konumuna daha kısa sürede gelebiliriz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA