• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eşit işe eşit ücret
11 Şubat 2012 Cumartesi 15:54

''Eşit işe eşit ücret'

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Genel Başkanı Osman Biçer, aynı masalarda çalışan aynı adli idari mali ve cezai sorumluluğa sahip olan tüm çalışanların aynı ücreti almaları gerektiğini vurgulayarak...
Büro Emekçileri Sendikası (BES) Genel Başkanı Osman Biçer, aynı masalarda çalışan aynı adli idari mali ve cezai sorumluluğa sahip olan tüm çalışanların aynı ücreti almaları gerektiğini vurgulayarak ''Vermiş olduğumuz emeğin karşılığını almak bizim hakkımızdır'' dedi.
    
Biçer, Konya Defterdarlık toplantı salonunda düzenlenen BES Konya Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Konya Şube Başkanı Ali Ülkümen'in ağır sağlık sorunları yaşadığı dönemde bile sendikadan ayrılmadığını bu nedenle Konya'ya gelmeyi tercih ettiğini söyledi.
    
Sendika olarak ''eşit işe eşit ücret''i savunduklarını dile getiren Biçer, ''Aynı masalarda çalışan aynı adli idari mali ve cezai sorumluluğa sahip olan tüm çalışanlar aynı ücreti almalıdır. Vermiş olduğumuz emeğin karşılığını almak bizim hakkımızdır. Bu konuda vereceğimiz her türlü mücadele meşrudur. Bakanlıkla da görüşürüz, yeri geldiğinde kapısını da kırarız'' dedi.
    
Ek ödemelerin, temel ücrete dahil edilmesini, emekli aylıklarına eklenmesini istediklerini vurgulayan Biçer, ''Biz emekli olmak istiyoruz. İlerleyen yaşlarda sorumluluklarımız arttı. Çocuklarımız okuyacak, askere gidecek, kızlarımız evlenecek derken biz emekli olamaz hale geldik. Çünkü sıradan bir maliye emekçisinin aldığı ücret 2 bin 300 liradır. Emekli olduğu anda bin 100 liraya düşer. 940 lira bandına düşen de vardır. Biz mücadele eden tarafta olmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.
    
Genel Kurula katılan CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ise Türkiye'de ayrışma ve nefret söyleminin giderek tırmandığını, bunu toplumun her kesiminde gördüklerini öne sürdü.
    
Türkiye'de inanç, mezhep ve etnik yapı üzerinden siyaset yapıldığını savunan Kart, şunları kaydetti:
     ''Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının dindar nesil yetiştirmekten bahsettiğini görüyorsunuz. Böylesine bir ifade kullanıyor ki başbakan sanki ahlaklı olmak dürüst insan olmak sadece Başbakanın tarif ettiği gibi mümkün. Başbakanın düşündüğü gibi davrandığınız zaman dindar oluyorsunuz. AKP'ye destek vermediğiniz zaman kötü vatandaş oluyorsunuz. Türkiye'de din üzerinden siyaset yapmayı bırakmamız gerekiyor.''
     Protokol konuşmalarının ardından genel kurula geçildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Minik öğrenciler camiyi ziyaret etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA