• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Esentepe İlköğretim Okulundan kan bağışı
09 Kasım 2012 Cuma 18:09

Esentepe İlköğretim Okulu'ndan kan bağışı

Özel Esentepe İlköğretim Okulu Sağlık Kurulu Sağlıklı bir toplum için kan ver sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Kızılay ile ortaklaşa düzenlediği kan bağışı kampanyasına destek verdi.
Özel Esentepe İlköğretim Okulu Sağlık Kurulu “Sağlıklı bir toplum için kan ver” sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Kızılay ile ortaklaşa düzenlediği kan bağışı kampanyasına destek verdi.
Özel Esentepe İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programa, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Özcan, SÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender, SÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Güner, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Öğüt, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Oğuz Karakaya, Özel Esentepe Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Konuk, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Şahin, Konya Ticaret Borsası Meclis Başkan Vekili Selçuk Öcal, iş adamları, öğrenci velileri ve üniversite öğrencileri katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Özel Esentepe İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Murat Şiraz, sağlıklı bir toplum için kan ver sloganıyla başlatılan projenin, kan bekleyen binlerce insanı kurtarmanın yanı sıra bağış yapan kişinin de sağlığını olumlu yönde etkilediğini ifade etti.
SÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender ise, “Esentepe ilköğretim okulunun çok önemli öğretmenlerini, böyle bir sosyal sorumluluk projesini yürüttüğü için kutluyorum. Umarım hepimize özellikle hastalarımıza çok katkı sağlayıcı bir faaliyet olur” dedi.
SÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Öğüt de, “Ülkemizde gerek kan bağışı gerekse organ bağışı konusunda yapılan çok güzel çalışmalar var. Bu noktada ben Esentepe İlköğretim Okulumuzun yönetimini, öğretmenlerimizi ve sevgili öğrencilerimizi kutluyorum. Bunun da hem Konya’mıza hem de ülkemize faydalı bir çalışma olmasını canı gönülden diliyorum” diye konuştu.

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
Protokol konuşmalarını ardından kampanyaya katılan davetliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, kan bağışçısı kayıt formunu doldurup kan bağışında bulundu. Kan bağışında bulunanlar arasında olan Özel Esentepe Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Konuk, “Bu kampanyanın bir parçası olmaktan son derce mutluyuz. Fikir kaynağı olan öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ülkenin sıkıntılı bir konusunda sorumluluk projesi altında bunun içinde olmak bunu özellikle kurumumuzun içinde yaşamak bizim için çok mutluluk verici bir olay” dedi.
Öğrenci velilerinden aynı zamanda SÜ Veteriner Fakültesi Dekanı olan Ahmet Güner, “İlkokullarda böyle bir kampanya düzenleyen hocalarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü kan bağışı bizim toplumumuzda maalesef şu ana kadar alışkanlık kazanamadı. Çok önemli sosyal bir dayanışma, insan sağlığı üzerinde önemli fonksiyonu olan sosyal bir faktör olmasına rağmen kan bağışını maalesef toplumuza hala oturtamadık. Bunun yolu tabi eğitimden geçiyor. Özellikle de ilköğretim de böyle bir kampanyanın başlatılması umarım bir öncülük teşkil eder. Ve diğer bir çok ilkokulumuza da bu tip kampanyalar artarak sürer, böylece toplumuzda kan bilincini oturturuz” diye konuştu.
Kan bağışı kampanyasına destek veren velilerden SÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Selma Durak Üğüten, “Kızılay ile ortaklaşa yapılan kan bağışında Esentepe İlköğretim Okulunu ve Kızılay’ı tebrik ediyoruz. Kan bağışından zaten artması gerektiğini hepimiz biliyoruz, vurguluyoruz. Bu anlamda da biz de destek veriyoruz” dedi.
Konya Ticaret Borsası Meclis Başkan Vekili Selçuk Öcal, da oda olarak kampanyaya çalışanlarla birlikte destek verdiklerini dile getirdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA