• Konya2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Esen Türkiyeyi Nerde Temsil Edecek?
03 Mart 2009 Salı 14:31

Esen Türkiye'yi Nerde Temsil Edecek?

Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinin Strazburgda ki Genel Kurul çalışmalarına katılmak için Fransaya gitti.
Avrupa’nın farklı bölgelerinden yerel idarecilerin katıldığı Genel Kurul Toplantılarında, Kurumsal , Kültür ve Eğitim, Sürekli Kalkınma ve Sosyal Uyum Komiteleri yer alıyor. Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen’de Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde Sosyal Uyum komitesinde yer alıyor.
Bu komitelerde Avrupa’daki yerel yönetimlerle ilgili çalışmalar yapılıyor ve kongre üyeleri karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyor. Avrupa Konseyi’ne bağlı 47 üye ülkenin temsilcilerinden oluşan Kongre, Avrupa Konseyi üyesi ülkelerin seçilmiş temsilcilerinden oluşuyor.
Konya’nın Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Kongresi’nde temsil edilmesinin önemli bir gelişme olduğuna dikkat çeken Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, yolculuk öncesinde yaptığı açıklamada şunları söyledi.
“Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde ülkemizdeki yerel yönetimlerin kurumsal kimliklerini tamamlaması, eğitim ve kültürel olarak ilerlemesi, kalkınmalarını sağlayabilmeleri ve Avrupa ülkelerinde yer alan yerel yönetimlerle uyumlarının sağlanması amacıyla bu çalışmalar yararlı olmaktadır. Türkiye’yi bu kongrede Konya’lı bir yerel idareci olarak temsil etmek hem şahsım hem de şehrimiz için sevindiricidir.
Avrupa’nın farklı bölgelerinden farklı kimliklerle gelen yerel idarecilerin yaptığı hizmetleri görmek, bizim yaptığımız hizmetleri onlara aktarmak, karşılıklı fikir alışverişi açısından önem taşımaktadır. Dünya’nın neresinde olursa olsun bir güzelliği Konya’mıza getirmek gayreti içindeyiz. Selçuklu Belediyesi’nin yapılan bazı hizmetlerde Türkiye’de ilk olması, bizim yönetim anlayışımızın parçası olmuştur.”
Her yıl ilkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda iki defa yapılan Genel Kurul toplantılarının bu yıl 16.sı düzenleniyor.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA