• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erol Büyükburç fıkraları şarkıya çevirdi
23 Ekim 2012 Salı 19:00

Erol Büyükburç fıkraları şarkıya çevirdi

Nasreddin Hocanın fıkraları şarkı haline getiriliyor. Konyanın Akşehir İlçe Belediyesi ve ünlü sanatçı Erol Büyükburç, ortak bir proje ile Nasreddin Hocanın bazı fıkralarını şarkı haline getirdi.
Nasreddin Hoca’nın fıkraları şarkı haline getiriliyor. Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi ve ünlü sanatçı Erol Büyükburç, ortak bir proje ile Nasreddin Hoca’nın bazı fıkralarını şarkı haline getirdi.
Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi ile Ünlü Sanatçı Erol Büyükburç’un ortak projesi kapsamında yapılan bir albümde Nasreddin Hoca’nın 10 fıkrası şarkı haline getiriliyor. Albüm çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiği öğrenilirken, sanatçı Erol Büyükburç albümde yer alacak bir şarkı için de Akşehir’e gelerek klip çekimleri yaptı. Halim Ne Olurdu-Kabak isimli şarkı için Nasreddin Hoca Türbesi, Tekke Köyü, Gülmece Parkı, Akşehir Mutfağı, Akşehir Evi gibi mekanlarda çekimler yapıldı. Klibin bir bölümünde ise sanatçı Erol Büyükburç Nasreddin Hoca kostümü giyerek Nasreddin Hoca oldu. Akşehirli çocukların da rol aldığı klip çekimleri 2 gün sürdü.
Yapılan çalışma ve albüm hakkında bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, “Nasreddin Hocamızın o ders veren, insanları eğiten fıkralarını uzun zamandır dinliyoruz. Biz bu fıkraları bir de şiirsel olarak dinlenmesini ve onların bestelenmesini istedik. Değerli sanatçımız sayın Erol Büyükburç’la da bu konuda görüştük. Erol Büyükburç’un şiirsel anlatımı ile de bu fıkraların besteleri yapıldı. Bu bestelerle biz çocuklara da ulaşmak istiyoruz. Böylece çocuklar bu bestelerde dinledikleri Nasreddin Hoca fıkraları ile hem eğitilecekler, hem de ders alacaklar. Değerli sanatçımız sayın Erol Büyükburç’a bu katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
Sanatçı Erol Büyükburç ise, bir Nasreddin Hoca sevdalısı olduğunu belirterek, “Bu çalışmayı çok büyük bir zevkle yaptım. 10 fıkrayı şiirleştirip besteledim. Menajerim Osman Nuri Yazıcı ile birlikte Akşehir’de güzel bir klip çalışması da yaptık. Ayrıca Nasreddin Hocamızın tüm kimliğini ifade eden bir şiir de yazdım. O şiirin de klibi çekildi. Böylece Nasreddin Hoca’nın asıl kimliğini, onun özgün kimliğini aktarmak, yansıtmak adına çok önemli bir çalışma yaptığımıza inanıyorum” diye konuştu.
Sanatçı Erol Büyükburç başta Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul olmak üzere, tüm Akşehirlilere ve Belediye Kültür Birimi yetkililerine gösterdikleri ilgi ve yardımlardan dolayı teşekkür ederek Nasreddin Hoca’yı her platformda dile getirmeye devam edeceğini belirtti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ev Eşyaları Neye Göre Seçilir?
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA